Bitcoin Ajandası

El Salvador Devlet Başkanı Bukele Bitcoin Yükselişe Geçecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. El Salvador Devlet Başkanı Bukele Bitcoin Yükselişe Geçecek!

El Salvador Devlet Başkanı Bukele Bitcoin Yükselişe Geçecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1671 0

Nayib Bukele, bugün Twitter hesabından milyonerlerin lider kripto para birimini alması durumunda nasıl bir tablo ortaya çıkabileceğini gösteren bir tweet atarak Bitcoin yükselişe geçecek diye yorumda bulundu.

Dünya kapsamında ortalama 50 milyondan fazla milyoner olduğunu söyleyen Bukele, her bir yatırımcı için en az bir Bitcoin almaya karar verme aşamasında 21 milyonluk arzı nedeniyle Bitcoin’in milyonerlerin yarısına bile yetmeyeceğini söyleyerek farklı bir bakış açısı sergiledi. Ayrıca Bukele Bitcoin yükselişe geçecek ve bu devasa bir yükseliş olacak yorumuyla heyecan uyandırdı.

Bitcoin Yükselişe Geçecek Düşüncesiyle Her Düşüşte Satın Aldı

Bitcoin Yükselişe Geçecek Düşüncesiyle Her Düşüşte Satın Aldı
Bitcoin Yükselişe Geçecek Düşüncesiyle Her Düşüşte Satın Aldı

Geçtiğimiz aylarda Eylül gibi Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak piyasaya çıkartan Bukele, Bitcoin düştükçe ısrarla satın almaya devam etti. Satın alım işlemlerinin ardından Twitter hesabı üzerinden duyuru yapan Bukele, son alımlarını da 22 Ocak tarihinde 410 BTC satın alarak gerçekleştirerek Bitcoin’e olan güvenini gösterdi. Bitcoin ise o sırada 35.000 dolar civarında işlem görüyordu.

Makroekonomik Sıkıntılar

Bukele her ne kadar Bitcoin üzerinden büyük bir yükseliş görmeyi düşünse de piyasa yorumcuları makroekonomik sıkıntılardan kaynaklı olarak Bitcoin’deki düşüşün sürebileceğini düşündüğünü belirtti. Bilinenlerin üzerine Fed’in yüksek enflasyon görerek devam ettiği ya da güttüğü sıkılaşma politikasına bakılırsa Aralık ayından bu yana risk varlıklarını sarsmış durumda.

Bitcoin yayın saati itibariyle 37.209 dolar seviyesinden işlem görüyor.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir