Bitcoin Ajandası

Buterin’den Beklenmedik Meme Coin Hamlesi: 500 ETH Aktardı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Buterin’den Beklenmedik Meme Coin Hamlesi: 500 ETH Aktardı!

Buterin’den Beklenmedik Meme Coin Hamlesi: 500 ETH Aktardı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Ethereum kurucu ortağı ve kripto sektörünün öncü isimlerinden Vitalik Buterin DOGE ile ilişkili Dogecoin Vakfı’na 500 ETH aktardı. Etherscan tarafından elde edilen verilere göre söz konusu olan bu işlem yaklaşık 9 gün önce yapılmış. Haberin yazıldığı esnada değeri yaklaşık 1.09 milyon doların üzerinde olan bu işlem, piyasalarda dikkat çekti.

Buterin’den Vakıf için Umut Vadeden Beklentiler

Buterin’den Vakıf için Umut Vadeden Beklentiler
Buterin’den Vakıf için Umut Vadeden Beklentiler

Bilindiği üzere Vitalik Buterin Dogecoin Vakfı’nın danışmanı olarak görev yapıyor. 6 yıllık aranın ardından geçtiğimiz yılın Ağustos ayında organizasyonun yeniden harekete geçirilmesiyle yönetim kuruluna dahil edildi. Ethereum’un mimarlarından plan bu genç isim, DOGE’a karşı büyük bir ilgisinin olduğunu, meme coin’in yakın zamanda proof of stake (PoS) mekanizmasında faaliyet göstermesini beklediğini ifade etti.

Deogecoin Fiyatında Son Durum

Mevcut durumda piyasa değerine göre 11’inci sırada yer alan DOGE, haberin yazıldığı esnada 0.87 dolar bandında işlem görüyor. Her ne kadar günlük verilere göre yüzde 0.6 civarında bir değer artışı söz konusu olsa da geçtiğimiz hafta piyasalarda yaşanan büyük çöküş sebebiyle bir haftalık değişimi yüzde 28’lik değer kaybı olarak gözlemleniyor. DOGE’un iki haftalık kaybınınsa yüzde 33.4 civarında olduğu ifade ediliyor.

İlk kez 2013 yılında Litecoin’den bir fork olarak piyasalara giriş yapan Dogecoin, Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından inşa edildi. O tarihten bu yana başlangıçta şaka tokeni olarak kabul edilen bu kripto para birimi, şimdilerde piyasaların en popüler birimlerinden biri olarak tercih ediliyor. Hali hazırda 4 binin üzerinde projeye sahip olan Dogecoin, proof of stake mekanizmasına geçişi ise hala tartışılıyor. Bunun için net bir tarihten bahsedilmezken, çalışmalarına devam ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir