Bitcoin Ajandası

Buterin’in PoS Açıklaması Dikkat Çekti: Birçok Faydası Var!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Buterin’in PoS Açıklaması Dikkat Çekti: Birçok Faydası Var!

Buterin’in PoS Açıklaması Dikkat Çekti: Birçok Faydası Var!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Buterin babasıyla beraber özel bir dergi için röportaj verdi. Röportajında Ethereum’dan Terra çöküşüne kadar pek çok farklı konuya değinen Buterin, PoS açıklamasında da bulundu.

Buterin PoS Açıklamasında Sistemin Avantajlarından Bahsetti

Buterin PoS Açıklamasında Sistemin Avantajlarından Bahsetti
Buterin PoS Açıklamasında Sistemin Avantajlarından Bahsetti

Son zamanlarda yaptığı açıklamaları, giydiği kıyafetleri ve gösterdiği yardımseverlikle adından söz ettiren Vitalik Buterin, röportajında önemli konulara değindi. Açıklamalarında maymun NFT2leri için yüz milyonlarca dolar yatırılmasını eleştiren ünlü isim, Hisse Kanıtı (PoS) sistemiyle alakalı piyasaya damgasını vuracak söylemlerde bulundu.

Proof of Stake’in kripto sektöründe kullanıcılar açısından pek çok fayda sağladığı yönündeki düşüncelerinden bahseden Buterin, ilk olarak çevresel etkilerinden bahsetti. Ethereum’un PoS geçişinin ardından minimum ölçüde enerji tüketeceğini, bu durumun son derece önemli olduğunu söyledi. Ayrıca Hisse Kanıtı’nın ekosistemin güvenliğine de büyük ölçüde katkı sağladığına değinen Ethereum kurucusu, siber saldırganlar açısından her bir saldırının daha maliyetli bir hal alabileceğini belirtti.

Vitalik Buterin tüm bunların dışında PoS sayesinde madencilerin her zaman bulunmaya ve müdahale edilmeye daha müsait olduğunu, doğrulayıcı düğümleri çalıştıran bilgisayarlarınsa daha zor tespit edildiğini ve bunları birer avantaj olarak değerlendirdiklerini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir