Bitcoin Ajandası

Büyük Eller BTC ve ETH’den Çıkarken Bu 2 Altcoin’e Giriyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Büyük Eller BTC ve ETH’den Çıkarken Bu 2 Altcoin’e Giriyor!

Büyük Eller BTC ve ETH’den Çıkarken Bu 2 Altcoin’e Giriyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Ön sıralarda gelen dijital varlık yöneticilerinden biri olan CoinShares’ten elde edilen verilere göre, kripto piyasasından 17 hafta içinde ilk kez kurumsal yatırımcılardan 142 milyon dolar değerinde çıkış görüldü. Şimdi ise büyük eller BTC ve ETH’den çıkarken 2 altcoine giriş yapıyor.

CoinShares konuya yönelik şu açıklamalarda bulundu:

“Kripto varlık yatırım ürünlerinde toplam 142 milyon dolarlık çıkış görüldü. Bu 17 haftalık giriş akışının ardından ilk çıkış ve rekor düzeyde haftalık en büyük çıkış oldu. Kayıtlara geçen en büyük çıkış, Haziran 2021’in başlarındaydı ve haftalık çıkışlar toplam 97 milyon dolardı.”

Büyük Eller BTC ve ETH’den Çıkarken

Büyük Eller BTC ve ETH’den Çıkarken
Büyük Eller BTC ve ETH’den Çıkarken

Veriler üzerinden elde edilen bilgilere göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), sırasıyla 89,2 milyon dolar ve 63,6 milyon dolar kurumsal sermaye çıkışı gördükleri için kaybın çoğunu oluşturdu. Ancak ETH rakiplerinden Solana (SOL) ve Polkadot’a (DOT) akıtılan fonlar ise aynı zaman diliminde 6,7 milyon dolar ve 2,5 milyon dolarlık sermaye girişlerini temsil ediyor. Geri çekilme korkunç görünse de CoinShares, görülen çıkışları nedeni olarak not etmenin önemli olduğunu bildirdi. CoinShares konuya yönelik şu açıklamalarda bulundu.

Kripto para dünyasında fiyat farklılıkları ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için https://bitcoinajandasi.com/kripto-para-borsalari/ yazımızdan faydalanabilirsiniz.

9,5 Milyar Dolarla Rekor Seviye

Bu çıkışlar üzerinden oldukça endişe verici görünse de dikkate alınması gereken birkaç nokta görüldü. İlk olarak, ABD Merkez Bankası’ndan kaynaklanan ve son zamanlardaki daralmaya ilişkin açıklamasını takiben tüm risk varlıkları üzerinden önemli çıkışların olduğu bir zamana denk gelindi. İkinci olarak çıkışlar üzerinde yönetim altında bulunan toplam varlıkların (AUM) sadece %0.23’ünü temsil etti. Tarihsel bir perspektiften, haftalık çıkışlar içerisinde AUM’nin %1.6’sını temsil edilen verilere göre 2018’in başlarındaki çıkışlara göre küçük olmaktadır. Son olarak çıkışlarda ise 2020 yılında toplam 6,7 milyar girişe kıyasla, yıllık girişler üzerinden de 9,5 milyar dolarla rekor seviyeye ulaştığı bir zamanda geliş görüldü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir