Bitcoin Ajandası

Büyük Ellerin İzlediği 3 Metaverse Coin Açığa Çıktı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Büyük Ellerin İzlediği 3 Metaverse Coin Açığa Çıktı!

Büyük Ellerin İzlediği 3 Metaverse Coin Açığa Çıktı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Uzmanlar, metaverse alanındaki değerlerin toplamının 30 trilyon dolara ulaşacağını öngörüyor. Bu alanda da aynı zamanda büyük yatırımcıların en çok tercih ettiği 3 metaverse coin projeleri de ortaya çıktı.

Girişim sermayesi şirketlerinden biri olan Epyllion CEO’su Matthew Ball’a göre metaverse, 10 yıl içerisinde 30 trilyon dolara kadar ulaşacak. Birçok şirket de bu alana yatırım yapmaya devam ediyor. Peki, yatırımcıların en çok tercih ettiği 3 metaverse coin hangisi? Uzmanların analizlerine göre metaverse’e yönelen yatırımcılar en çok kriptoların başında The Sandbox (SAND) tercih ediyor.

3 Metaverse Coin Açığa Çıktı!

3 Metaverse Coin Açığa Çıktı!
3 Metaverse Coin Açığa Çıktı!

Sandbox, oyna-kazan platformları arasında en çok öne çıkan platform. SAND tokenı ile The Sandbox içerisinde oyun içi arsa satın alımı gerçekleşiyor. Sandbox, karakterlerinde ve ürünlerinde paraya çevirme imkanı da sunma işlemi yapabiliyor.

Yatırımcılar arasında en çok ilgi gören diğer coin, Decentraland (MANA) olarak karşıya çıkıyor. MANA, 2021 yılının başlarında yüzde 3.500 yükseliş göstermişti. MANA da Decentraland’de arsa almak için kullanılabilirken, Decentraland kullanıcıları da LAND token’larını ekstra olarak paraya çevirebiliyor. LAND token’ları MANA fiyatı üzerinden değerlendirilmeye tabi de tutuluyor.

Axie’lerini Geliştirmek için Kullanabileceği Deneyim Puanları

Üçüncü olarak, en çok Axie Infinity (AXS) ilgi çekerken AXS, 2021’den bu yana yüzde 14.000 yükseliş gösterdi. Yine bir oyna-kazan (play-to-earn) projesi üzerinden Axie Infinity’de kullanıcıların oyuna dahil olabilmesi için üç Axie’ye ihtiyacı bulunmakta. Kazanan, Axie’lerini geliştirmek için kullanabileceği deneyim puanları kazanırken The Sandbox ve Decentraland’de olduğu gibi, Axie Infinity’de de dijital arsalar NFT olarak mevcut.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir