Bitcoin Ajandası

Büyük Ölçekli Stablecoin’lerin Kısıtlanmasına Yönelik Talep Geldi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Büyük Ölçekli Stablecoin’lerin Kısıtlanmasına Yönelik Talep Geldi!

Büyük Ölçekli Stablecoin’lerin Kısıtlanmasına Yönelik Talep Geldi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Ortaya çıkan bir belgeye göre Avrupa Birliği Komisyonu büyük ölçekli stablecoin’lerin kullanımını en aza indirgemeyi hedefliyor. Fiat paralar yerine stablecoin’lerin kullanımını önleyebilmek adına harekete geçen AB Komisyonu, sert kısıtlamalar getirmeye çalışıyor.  

Büyük Ölçekli Stablecoin’ler Kısıtlanabilir

Büyük Ölçekli Stablecoin’ler Kısıtlanabilir
Büyük Ölçekli Stablecoin’ler Kısıtlanabilir

Bazı kripto para platformları tarafından incelenen belgelere göre AB Komisyonu, büyük ölçekli stablecoin’lerin kullanımının yasaklanmasını talep ediyor. Tartışmalara uzak olmayan bu kaynakların söz konusu belgeyi doğruladığı belirtildi.

Adı geçen belgenin non-paper niteliğine sahip olduğu ifade edildi. Buna göre belgenin herhangi bir resmi geçerliliği bulunmadığını belirtmekte de fayda var.

Daha Önce de Bir Taslak Sunulmuştu

Avrupa Birliği kripto paraları düzenleyebilmek adına uzun zamandır çalışmalar yürütüyor. Yakın bir geçmişte Proof of Work algoritmasıyla çalışan kripto paraların kullanımının yasaklanmasına yönelik bir taslak sunulmuş, fakat daha sonrasında iptal edilmesine karar verilmişti.

Avrupa Birliği Komisyonu olarak nitelendirilen ve böyle bir organda toplanan bakanlar, büyük ölçüde popülarite kazanmaları durumunda fiat para rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Diğer yandan UST ile alakalı olumsuz hava durumu hala devam ediyor. UST’nin yaşadığı değer kaybı LUNA’yı ciddi ölçüde etkilerken, son 1 ay içerisinde yüzde 95 civarında değer kaybı yaşadığı görülüyor. Bugün sabah saatlerinde 0.80 dolar bandından el değiştiren LUNA, haberin yazıldığı esnadaysa daha büyük bir kayıpla 0.18 dolar seviyesinden işlem görüyor. Hem UST hem de LUNA’nın üzerinde dolaşan bu kara bulutların ne zaman dağılacağı, bu sert düşüşe neyin neden olduğuysa hala merak konusu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir