Bitcoin Ajandası

Cardano Açıklama Beklentisiyle 2 Doları Aştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cardano Açıklama Beklentisiyle 2 Doları Aştı!

Cardano Açıklama Beklentisiyle 2 Doları Aştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Akıllı kontratlar üzerinden başarı elde eden ve bugün de Cardano açıklama beklentisiyle merak uyandıran para birimi olarak 2 doları aştı. Kurucusu olan Hoskinson’ın hafta içinde yaptığı açıklama üzerine bugün de merakla bekleyen yatırımcıları için son 12 hafta içinde en yüksek rakam seviyelerinde 2.03 dolar seviyesine taşıdı.

Tether geride bıraktığı en büyük 3.kripto paralarda statü olarak geçen Cardano, bugün için akıllı sözleşmelerde açıklamalar için beklentiler üzerine son dönemlerde yükselişte iyice hızlandı. Yaklaşık 20 gün içinde de hemen hemen %100 artış yaşayarak ADA, şu an için 16 Mayıs günü ulaşılan zamanlar arasında en yüksek seviyede 2.45 dolar üzerinden %20’lik uzaklık bulunmakta.

Cardano Açıklama Beklentisi İçindeyken Tether’in Tahtını Zorladı!

Cardano Açıklama Beklentisi İçindeyken Tether’in Tahtını Zorladı!
Cardano Açıklama Beklentisi İçindeyken Tether’in Tahtını Zorladı!

En büyük kripto para sıralamalarında Binance’in BNB token’ını geçme konusunda sınırları zorlayan ADA, 64 milyar dolar ile piyasa üzerinden değerde ulaşım sağlarken benzer seviyelerde Tether’in (USDT) tahtını zorladı. Şu an için Cardano tam olarak para birimlerinde 3.kripto paraya kadar yüksleiş gösterdi.

Hatırlanacağı üzere IOHK’in (Input Output Hong Kong) CEO’su Cardona’nın kurucusu için merakla beklenen akıllı sözleşmeler üzerinde teknolojinin başlangıç üzerinde Cuma gününde açıklamaya aracaığını bildirdi.

“Ethereum, Bitcoin’den İyi” Dedi!

Hoskinson diğer yandan TSİ için gece yarısında Bitcoin savunucusu olarak Anthony Pompliano’nun “Ethereum, Bitcoin değildir” tweet’i üzerine de cevap verdi. Cardano kurucusu ise, “Hayır değil, daha iyisi…” dedi ve Ethereum-Bitcoin tartışması içinde de aslında kendisine rakip bir proje olan Ethereum’a da destek vermiş oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir