Bitcoin Ajandası

Cardano Kurucusu Hoskinson 2022 Hedeflerini Açıkladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cardano Kurucusu Hoskinson 2022 Hedeflerini Açıkladı!

Cardano Kurucusu Hoskinson 2022 Hedeflerini Açıkladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
32 0

2021 yılı herkes için oldukça zorluydu. NFT gelişiminin sonrasında bir devrim olarak geçen ve merkezi olmayan bir finansın da çılgınlık seviyesine erişim sağladığını söyleyen Cardano kurucusu Hoskinson, 2022’nin ikinci yarısı için en büyük hedefinin ise Cardano üzerinde mikrofinans işlemlerinin yapılabilmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Cardano kurucusu Hoskinson, yeni yıla ilk girişte uygulayacağı 2022 için hedeflerini anlattığı bir video yayınlayarak dikkatleri üzerine çekti. Kripto para endüstrisi dışında gelişen olayları da yorumladığı kanalında yeni yılla ilgili açıklamalar yapan Hoskinson, Afrika’daki projelerini anlatırken, merkezi platformları da eleştirdi.

“Biz hep dürüst olduk, kandırmaca yapmadık.”

Cardano Kurucusu Hoskinson’un Hedefleri

Cardano Kurucusu Hoskinson’un Hedefleri
Cardano Kurucusu Hoskinson’un Hedefleri

Cardano olarak milyarlarca dolarlık bir ekosistem haline geldiklerini belirten Hoskinson şu ifadeleri kullandı:

“2021 çok zor bir yıldı. Hala koronavirüs ile sınavımız sürüyor. NFT devrimi büyüdü, merkeziyetsiz finans bir çılgınlık haline geldi. Biz Cardano olarak, sosyal ölçümlere baktığımızda 2 milyon kişinin ulaştığı bir proje olduk. 2014’te bir TED konuşması yapmıştım. Orada neler yapacağımızı söylemiştim.Her zaman sizlere dürüst oldum. O gün dünya için finansal işlem sistemi oluşturmanın yollarını açıkladım. Her gün üzerine koyarak gittik. Saçma sapan yakım haberleriyle gelmedik ya da çok büyük bir anlaşma yaptığımızı açıklayıp, sürprizler ya da kandırmacalar yapmadık. Eski tarz şekilde, sadece çok çalışarak yolumuzda ilerledik. O dönem kimse bize inanmamıştı. Bugün ise 2 milyon kişiye ulaştık. Milyarlarca dolarlık bir ekosisteme sahibiz.”

Cardano Kurucusu Hoskinson:

2022’nin ikinci yarısı için hedeflediğim oluşumlardan birisi de Cardano üzerine uçtan uca miktofinans işlemlerinin tamamlanması olacak. Kenya’daki gerçek bir kişi, blok zinciri kimliği olan bir kişi bir tarafta, sabit coin diğer tarafta ve Cardano da ödeme yolu… Kişiden kişiye bir tıkla, kredi bir taraftan diğerine geçecek. Bugün mikrofinansta faiz oranları yüzde 35’le 80 arasında değişiyor. Afrika’da bugün, bu sistemin tüm kıtaya nasıl yayılabileceği konuşuluyor.”

“Bu bir rüyaydı. Afrika’da 4 haftada 6 ülkeye gittim. Orada gerçekten hayat çok zor. Açlık, yanlış anlaşılmalar, savaşlar, darbeler, yemekten zehirlenmeler var. Buna rağmen ilerlemeye çalışıyorlar. Biz de burada önemli bir role sahibiz. Dünyayı değiştirmek, merkeziyetsizleşmek, bizim verdiğimiz söz de bu. Reklam kokan sözler veren merkezi platformlarda sistem durduğu zaman birinin kontrolü ele alıp, sistemi yeniden başlatması gerekir değil mi? Biz de bu yok.”

“Geliştiricilerle yaptığımız çalışmalar sonucunda, bugün Plutus’a baktığınızda şu anda bile 3 tane gelişim protokolü bulunduğunu göreceksiniz. Bu sene de ben de dahil herkes değişecek. Stake havuz çalıştırıcılarıyla birlikte test ağında kişiden kişiye işlemler konusunda denemeler devam ediyor. Burada çok ciddi bir çalışma var.”

“Bugün meclislerde, devletlerde kripto paralarla ilgili sürekli kötü yorumlar yapılıyor. Para aklamadan hırsızlığa kadar birçok örnek veriliyor ama hiçbir şekilde iyi yönler anlatılmıyor. İnsanların hayatının değiştirilmesinden, daha önce onlarda olmayan ekonomik özgürlüklere sahip olmalarından bahsetmiyorlar. Ya da 3 milyar insanın, bu eski sistem yüzünden sürekli fakirliğe mahkum edildiğini konuşmuyorlar. Biz de bunları söyleyince onların tabii ki hoşuna gitmiyor. Biz insanoğluna az da olsa bir katkı veriyoruz. Tüm ABD halkı, altyapı tasarısında sorunlu olan kısımları gördü. Herkes bu konuda birleşti ama sonunda bir kişi çıktı ve yeni tasarıyı engelledi. İşte bu sistem böyle çalışıyor.”

Binlerce Projeye Ulaşmalıyız

Cardano Kurucusu Hoskinson:

Cardano Kurucusu Hoskinson“Cardano üzerinde çalışan şu an yaklaşık 15 proje var. Bunu önce yüzlerce daha sonra da binlerce yapmamız lazım. Ulus devletler ve üniversiteler gibi kurumlara ihtiyacımız var. Onlarla işbirliğine giderek bu projelerin başarıya ulaşmasını, dünya değiştirme fikrinin oluşmasını sağlamılıyız. Ama bunu tek başıma ben bir kulede oturarak yapamam. Üzerime düşeni yaparım sadece…Burada herkesin oynayacağı bir rol var. Ben uzun zaman önce gemileri yaktım. Bu şekilde devam edeceğim. Yaptığımız işten de zevk alıyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir