Bitcoin Ajandası

Cardano Sıçraması ile ADA Top 20’nin Yıldızı Oldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cardano Sıçraması ile ADA Top 20’nin Yıldızı Oldu!

Cardano Sıçraması ile ADA Top 20’nin Yıldızı Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

1,9 trilyon dolarak kadar çıkan ardından da kripto para piyasasında toparlanma aşamasında dünyada beşinci en büyük para birimi olan Cardano sıçraması ile ADA listede yıldız oldu. 

Basın zamanı ADA üzerinde iki ay üzerinde en yüksek fiyatlarda 1,80 dolar üzerinden piyasa değerlerinden 57,4 milyarda yer almaktayken haftalık grafikler üzerinden ağ üzerinde gerçekleşen güçlü geliştirmelerde faaliyetler üzerinden Cardano sıçraması sonrasında ADA fiyatı %35 arttı.

On-chain veri sağlayıcı Santiment konuya yönelik şu açıklamada bulundu:

“Cardano fiyatı 2 ayın en yüksek seviyesi 1,726 dolara sıçrayarak geçen ay güzel bir fiyat artışı yaşadı. Uzun vadeli uygulanabilirliği olan varlıkları belirleme söz konusu olduğunda, ADA başlamak için harika bir yerdir.”

Cardano Sıçraması IOHK, Alonzo Purple Testnet’in lansmanını Duyurdu

Alonzo Purple Testnet’in lansmanı
Alonzo Purple Testnet’in lansmanı

Cardano işlemlerinin arkasında Blockchain altyapılarının oluşturulduğu şirket IOHK, Cardano Blockchain üzerinde Alonzo Purple test ağında çalışma sağladığını duyurdu. Alonzo Purple’ın lansmanı, öncesinde oluşan iki adet test üzerinde lansman takip aşamasında Blue ve White. İlginç olan şudur ki Alonzo Purple akıllı sözleşmeler üzerinde destek alan ve ilk halka açık olan test ağıdır.

Alonzo Purple’ın lansmanı, önceki iki test ağının lansmanını takip ediyor: Blue ve White. İlginç bir şekilde Alonzo Purple, akıllı sözleşmeleri destekleyen ilk tamamen halka açık Cardano test ağıdır. Bu da Ethereum gibi devler üzerinden rekabet oluşturduğu için Cardano Blockchain üzerinden en önemli yükseltmeleri görmesiyle oluşan ve güncellemeler sonucunda da 6 Ağustos’ta yapılan duyurularda netleşmiştir.

“Bu, Alonzo yolculuğunda heyecan verici ve önemli bir sonraki adım. Aslında, Cardano yolculuğu… Blue ve White aşamalardaki OG topluluğu test uzmanlarımızın desteğiyle Alonzo Purple, akıllı sözleşmeleri destekleyen ilk tamamen halka açık Cardano test ağı olacak.”

Cardano’nun Akıllı Sözleşme Lansman Tarihi Bu Cuma Açıklanacak!

Geliştiriciler, akıllı sözleşmeler dünyasına sorunsuz bir geçiş sağlarken şunları da eklediler:

“Ağda hard fork oluşturduğumuzda, mümkün olduğunca çok sayıda değişimin (Alonzo hard fork-ready) olduğundan emin olmak istiyoruz. ADA’larına kesintisiz para yatırma/çekme erişimi sağlayın ve bunun daha sonra çözülmesini beklemek zorunda kalmayın.”

Kripto para milyarderi, bunun “çok ulaşılabilir bir tarih” olacağını da ekliyor. Charles Hoskinson konuya yönelik şunları söyledi:

“Ortaklar ve diğer insanlarla çok sayıda tartışma yaptık ve görünüşe göre Cuma günü tarihi duyurmak için yoldayız.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir