Bitcoin Ajandası

Cardano Tabanlı DeFi Protokolü Ardana 10 Milyon Dolar Yatırım Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cardano Tabanlı DeFi Protokolü Ardana 10 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Cardano Tabanlı DeFi Protokolü Ardana 10 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Merkezi olmayan kripto para DeFi protokolü Ardana, bir stratejik finansman turu içerisinde toplamda 10 milyon dolar yatırım topladı.

Tura, Three Arrows Capital ve Ascensive Assets, cFund, Morningstar Ventures, Mechanism Capital, Kronos Research, FMFW, MGNR, Selini Capital, Skynet Trading ve Portico Ventures gibi isimler DeFi protokolü Ardana için liderlik etti. Yeni elde edilen sermaye içerisinde protokolün geliştirilmesine yardımcı olacağı da elde edildi.

DeFi Protokolü Ardana 10 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

DeFi Protokolü Ardana 10 Milyon Dolar Yatırım Aldı!
DeFi Protokolü Ardana 10 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Ardana, dUSD adı bir stablecoin ve Danaswap adlı merkezi olmayan bir borsa (DEX) geliştirmesinde dUSD ile kullanıcılarını, Cardano tokenlarına karşılık kredi alabilecek duruma getiriyor. DEX ise bu durumda kullanıcılar tarafından alım satım yapmasını teşvik edecektir. Ayrıca dUSD mevduatlarından faiz kazanmasını ve likidite sağlamak için Ardana’nın yerel DANA tokenında ödüller kazanmasını sağlayacak. Protokol içerisinde diğer yandan da Ocak ayı içerisinden bu yana geliştirme sağlanıyor. Bu yılın dördüncü çeyreği içerisinde tam olarak başlaması planlanıyor.

Alonzo Adlı Önemli Bir Güncelleme

Bilinenlerin üzerine daha öncelerde geçtiğimiz aylarda Cardano, Alonzo adlı önemli bir güncellemeler akıllı sözleşmeleri ağa getirmişti. Bu gelişmelerin devam etmesi durumunda sonrasında projeler, çeşitli şirketlerden fon toplama çalışmalarına başladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir