Bitcoin Ajandası

Cardano Vasil Ağı Yükseltmesinde Sayılı Günler Kaldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cardano Vasil Ağı Yükseltmesinde Sayılı Günler Kaldı!

Cardano Vasil Ağı Yükseltmesinde Sayılı Günler Kaldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Cardano blockchain’inin arkasındaki geliştirici Input Output, uzun zamandır beklenen Cardano Vasil ağı yükseltmesinde piyasaya sürülmeden önceki son aşamaya ulaştığını belirtti. Buna göre yeni Vasil hard fork’u kısa süre içerisinde piyasaya sürülmüş olacak.

Cardano Vasil Ağı Yükseltmesi Yakında Gerçekleşecek

Cardano Vasil Ağı Yükseltmesi Yakında Gerçekleşecek
Cardano Vasil Ağı Yükseltmesi Yakında Gerçekleşecek

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, blockchain’in test ağını yükseltebilmek adına bir güncelleme teklifinde bulunuldu. Bu sayede yakın zamanda piyasa sürülmesi beklenen ana ağ yükseltmesi için sayılı günler kaldı. Input Output tarafından konuyla alakalı olarak yapılan açıklamada, Cardano Testnet’i hard forklamak adına bir güncelleme teklifinde bulunduklarını, Cardano Vasil ağı yükseltmesi için geri sayımın başlatıldığını söylemekten gurur duyduklarını aktardı.

Temmuz Sonuna İşaret Ediliyor

Açıklamalarında ayrıca yeni Vasil düğümünün (1.35.0) yarattığı testnet bloklarından yüzde 75’inden fazlasıyla güvenli bir ilerleme kaydedebilmek adına başarılı bir zincir yoğunluğuna sahip olduklarını ekledi. Üstelik Cardano topluluğuna teşekkürlerini sunan Input Output, bunu topluluk olmadan başaramayacaklarını da belirtti.

Cardano geliştiricisi söz konusu yükseltme için temmuz ayının sonuna işaret ediyor. Input Output daha önceki açıklamalarında yeni hard fork’un güvenli ve emniyetli olacağından emin olmak istediğine pek çok kez vurgu yaptı. Topluluğun ve çeşitli kripto borsalarının ana ağ tanıtımı öncesinde hard fork’un test süreci için 4 haftaya ihtiyaç duyduğuna da dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir