Bitcoin Ajandası

Cardano ve Etiyopya Anlaştı ve Hoskinson İmzayı Attı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cardano ve Etiyopya Anlaştı ve Hoskinson İmzayı Attı!

Cardano ve Etiyopya Anlaştı ve Hoskinson İmzayı Attı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Afrika turu içerisinde Etiyopya kısmında bulunan IOG CEO’su ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson da Cardano ve Etiyopya ortaklığın imzasını bizzat attı.

Afrika’da aralıklarla birkaç görüşmede bulunmak için Kenya, Mısır, Burundi, Güney Afrika ve Etiyopya gibi ülkelerden oluşan bir iş gezisi gerçekleştirmek için yola çıkan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Etiyopya Eğitim Bakanlığı’yla Cardano ve Etiyopya adı altında önemli bir anlaşmaya imza attı.

Cardano ve Etiyopya Anlaştı!

Cardano ve Etiyopya Anlaştı!
Cardano ve Etiyopya Anlaştı!

Taraflar arasında aylar öncesinde sağlanan bu anlaşmanın imza töreni içerisinde kendisinin de bulunduğu Hoskinson, Twitter hesabı üzerinden “Etiyopya’nın eğitim sisteminin dijital dönüşümünü sağlamak amacıyla Eğitim Bakanlığı’yla birlikteydik. Hedefimizde 5 milyon öğrenci var” dedi.

Daha önceden hatırlanacağı üzere 2018 yılı içerisinde de IOHK ile Etiyopya Bilim ve Teknoloji Bakanlığı arasında yerel geliştiriciler içerisinde yer alan blok zinciri teknolojisi eğitimi ve tarım sektöründe Cardano kullanımı ile ilgili bu alanları kapsayan bir mutabakat anlaşması imzalanmıştı.

100 Milyon Dolarlık Yatırım

Hoskinson bunların dışında diğer yandan Güney Afrika, Zanzibar ve Burundi hükumetlerinin dahil olduğu kısa süre öncelerinde eğitim ve ekonomi odaklı çeşitli anlaşmalar da gerçekleşmişti. Cardano ve IOG bu anlaşmalar içerisinde, blok zinciri teknoloji firmasının içerisinde EMURGO’nun merkezi bulunmayan finansı geliştirmek ve kıta genelinde blok zinciri ve IT eğitimi sağlamak için yaptığı 100 milyon dolarlık yatırım üzerinden destek gördü.

Köye güneş enerjisi panelleri projesi kapsamında ise IOG, teknoloji firması World Mobile Group ile de ortaklık kurmuştu. World Mobile Group, Tanzanya’da bulunan bir köy içerişinde de güneş enerjisiyle çalışan paneller kurulmuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir