Bitcoin Ajandası

Cardano Yatırımcıları Umutsuz! ADA Fiyatı Ne Yönde Seyrediyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cardano Yatırımcıları Umutsuz! ADA Fiyatı Ne Yönde Seyrediyor?

Cardano Yatırımcıları Umutsuz! ADA Fiyatı Ne Yönde Seyrediyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para biriminin sergilediği bu düşük performans yatırımcılar açısından ciddi kayıplara neden oldu. Gerileme esnasında proje geliştirilmeye devam ettiğinden, Cardano yatırımcılarının büyük çoğunluğu ADA’nın değer kazanabileceğine yönelik umutluydu. Bu nedenle de sahip oldukları ADA Coin’lere sadık kaldı.

Cardano Yatırımcılarında Kayıp Veriliyor

Cardano Yatırımcılarında Kayıp Veriliyor
Cardano Yatırımcılarında Kayıp Veriliyor

Kripto analitik şirketi IntoTheBlock verilerine göre kripto para birimini elinde tutan adreslerin yüzde 82’si bütün ADA sahiplerini kaybetti. Diğer yandan yalnızca bir hafta öncesinde kaybedilen ADA sahipleri yüzde 67 civarındaydı.

Kripto piyasalarında çöküş yaşanmasının ardından 1,1 dolar civarında olan ADA Coin, 0,92 doların altına geriledi. Bu düşüş, daha çok Cardano yatırımcısının zarara uğramasına neden oldu.

Piyasalar yeniden istikrarlı günlerine kavuşmuş gibi görünürken, ADA coin fiyatı artış göstererek 0,92 dolardan 0,97 dolara ulaştı. Fakat buna rağmen ADA Coin’i kaybeden adreslerin sayısı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Güncel verilere göre kayıp adreslerin oranı yüzde 82 civarında.

Diğer yandan güncel verilere göre Ada Coin sahibi olan adreslerin yüzde 14’ü kar sağlamış gibi görünüyor. Bu veriler, mart ayında fiyatın 0,80 doların altına kadar gerilemesiyle ADA Coin satın alan yatırımcılara işaret ediyor. ADA Coin’e yönelik IntoTheBlock verilerine göre sahiplerin sadece yüzde 3’ü kazanç sağlamış görünüyor.

Bazı Yatırımcılar CArdano’ya Güven Duymaya Devam Ediyor

Piyasa verilerine göre yüzde 77’lik kesimi temsil eden Ada sahiplerinin büyük bir kısmı Ada Coin’i 1-12 ay gibi bir zaman süresince, totaldeki adreslerin yüzde 12’sinin de 1 yılı aşkın süredir elinde tuttuğu görülebilir.

Cardano’ya yatırım yapanların bir kısmı, hala ADA Coin’in değer kazanabileceğine yönelik inancını koruyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir