Bitcoin Ajandası

Cardano, Yeni Projesi Dust Token’i Duyurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cardano, Yeni Projesi Dust Token’i Duyurdu!

Cardano, Yeni Projesi Dust Token’i Duyurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Sektörün öncü isimlerinden biri olan Cardano, yeni projesi Dust Token ve sidechain’in duyurusunu gerçekleştirdi.

Cardano blok zincirinin arkasındaki isim olan Input Output Global Inc. (IOG), yeni bir projeyi piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu proje veri koruma, gizlilik odaklı bir blok zinciri ve yeni kripto para birimi Dust Token’den meydana geliyor. Cardano’nun üst düzey yöneticisi Charles Hoskinson, geçtiğimiz cuma İskoçya’da bulunan Edinburgh Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir programda projenin duyurusunu gerçekleştirdi.

Dust Token ve Sidechain Piyasaya Sunulacak

Dust Token ve Sidechain Piyasaya Sunulacak
Dust Token ve Sidechain Piyasaya Sunulacak

Midnight olarak isimlendirilen blok zinciri, Cardano’nun sidechain’leri arasında yer alan ve tarafların birbirine herhangi bir tanımlayıcı veriyi ifşa etmeden işlemlerin gerçekleştirilmesine imkân tanıyan zero-knowledge akıllı sözleşmeler sunacak. Bununla beraber piyasaya sunulacak olan kripto para birimine de Dust adı verilecek.

Bahsi geçen etkinlikte projeyle alakalı bazı açıklamalarda bulunan Şirket CEO’su Hoskinson, blok zinciri ağının topluluk üyelerinin mahremiyetini korurken, müsaade edildiği takdirde yetkililerin sisteme giriş izni vereceğinden bahsetti.

Çalışmalar 2023 Yılına Kadar Devam Edecek

Hali hazırda kullanılan gizlilik odaklı blok zinciri ağları, Zcash ve Monero’ya, atıfta bulunan şirket CEO’su, Midnight’ın daha geniş bir geliştirici yelpazesinin ağ üzerinde inşa edilmesine müsaade etmek için yaygın olarak kullanılan bir programlama dili üzerine inşa edileceğini anlattı.

Diğer yandan elde edilen bilgilere göre Cardano’nun yeni projesi Midnight hala geliştirilme aşamasında. Charles Hoskinson ise projeye yönelik açıklamasında IOG’nin 2023 yılına kadar çalışmalarına devam edeceğini, bu süreçte güncellemelerin sunulmaya devam edeceğini de ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir