Bitcoin Ajandası

SingularityNET CEO’su Cardano Yorumu Çok Daha Üstün
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SingularityNET CEO’su Cardano Yorumu Çok Daha Üstün

SingularityNET CEO’su Cardano Yorumu Çok Daha Üstün

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Merkeziyetsiz yapay zeka platformu olarak bilinen ve Ethereum’dan Cardano blok zincirine geçme aşamasında bulunan SingularityNET CEO’su Cardano yorumu ilgi çekti. Ceo, Sosyal medya hesabından Cardano’nun rakiplerine kıyasla çok daha üstün olduğu bilgisini paylaştı.

SingularityNET CEO’su Cardano yorumu ve SingularityNET’in Cardano altyapısına geçiş süreci ile ilgili ayrıntılar haberimizde yer alıyor…

SingularityNET CEO’su Cardano Yorumu: Heyecan Verici

SingularityNET CEO’su Cardano Yorumu: Heyecan Verici
SingularityNET CEO’su Cardano Yorumu: Heyecan Verici

Aynı zamanda Sophia isimli yapay zeka robotu geliştiricisi olarak bilinen SingularityNET CEO’su Goertzel, SingularityNET’in AGIX token’ından çok daha üstün olan Cardano blok zincirine geçeceğini ve bunun heyecan verici olduğunu söyleyerek Cardano’yu bu konuma getiren ve kendilerine de bu imkanı sağlayan Charles Hoskinson’a ve IOG ekibini tebrik etti.

SingularityNET, Eylül 2020’de AGIX token’ının çoklu zincir sistemine geçeceğini ve aşamalı olarak Cardano’ya uyumlu hale geleceği açıklamasında bulunmuştu.

Ethereum varlıklarının rakip zincir olan Cardano’ya geçişini sağlayacak olan Cardano ERC20 dönüştürücüsü de bu hafta itibari ile piyasaya sürülecek. IOG’nin proje yöneticisi Francisco Landino kısa bir süre önce AGIX token’ın Cardano’ya geçişi ile ilgili bir anlatım yapmıştı.

Geçişin Nedeni Ethereum’un Ölçeklenebilirlik Sorunu

Goertzel, şubat ayı içinde katıldığı bir podcast’te, 1993’te Haskell ile kod yazma sürecinin başladığını söylemişti. Haskell, Cardano’nun akıllı kontrat programlama dili Plutus’un temelini oluşturması ile biliniyor. Bu açıdan Cardano, Goertzel için daha da önemli konumda. Başarılı Goertzel katıldığı podcast’te, Cardano’ya geçiş sebebinin Ethereum’daki ölçeklenebilirlik sorunlarından ötürü olduğunu belirtmişti.

Mayıs ayında da Cardano’ya uyumlu olan AGIX token, hard fork sürecinin tamama ermesinin sonrasında AGI token’ının yerine geçmişti. AGIX, son 24 saatte genel piyasada küçük bir düzeltme hareketine karşın % 5’lik artış gördü.

Alonzo hard fork’u için testnet aşamalarını başarı ile atlatan Cardano’nun kripto parası ADA ise tüm ATH’lerini kırmayı başardı. ADA’nın şu sıralar 2.75 dolardan işlem gördüğü izleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir