Bitcoin Ajandası

Cardano’nun Vasil Hard Fork Geçişinde İlerleme Kaydedildi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cardano’nun Vasil Hard Fork Geçişinde İlerleme Kaydedildi!

Cardano’nun Vasil Hard Fork Geçişinde İlerleme Kaydedildi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Güncellemelerin gecikmesinden kaynaklı olarak pek çok farklı eleştiri alan Cardano, Vasil hard fork yükseltmesinde yolu yarıladı.

Geçtiğimiz hafta Vasil hard fork yükseltmesinde gecikme yaşanması topluluk tarafından sert bir şekilde eleştirilmişti. Protokolün üst düzey yöneticisi Charles Hoskinson ise konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulunarak yükseltmenin son test sürecinde olduğunu, daha fazla gecikmenin söz konusu olmayacağını ifade etmişti. Cardano, söz konusu bu yükseltmeyle alakalı çalışmalarını hızlandırarak önemli bir ilerleme kaydetti.

Vasil Hard Fork Yükseltmesi Hızlandırıldı

Vasil Hard Fork Yükseltmesi Hızlandırıldı
Vasil Hard Fork Yükseltmesi Hızlandırıldı

Cardano, kısa süre içerisinde hayata geçirilecek olan Vasil yükseltmesinde büyük ölçüde test edilen bir sürüm tercih etti. PoolTool tarafından elde edilen verilere göre hisse havuzu operatörleri (SPO’lar) Node’ların yüzde 50’ye yakın bir bölümü geçtiğimiz hafta yayınlanan 1.35.3 sürümüyle güncellenmiş oldu.

Yakın bir zamanda katıldığı TV programında bazı açıklamalarda bulunan şirketin CEO’su, topluluk üyelerine Vasil güncellemesinde kaliteyle alakalı herhangi bir problem yaşanmayacağına dair güvence sağladı. Bununla beraber açıklamalarında teknik konulara ilişkin tartışmaların sosyal medyaya yansıtılmaması gerektiğine de dikkat çekti.

Cardano için Vasil güncellemesinin haziran ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanırken, yaşanan çeşitli sorunlar nedeniyle birkaç defa erteleme kararı alınmıştı. Son derece iddialı olan bu güncellemenin Cardano açısından ölçekleme yeteneğini büyük ölçüde artırması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir