Bitcoin Ajandası

Cboe Digital, Marj İşlemleri Konusunda Onay Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cboe Digital, Marj İşlemleri Konusunda Onay Aldı!

Cboe Digital, Marj İşlemleri Konusunda Onay Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

ABD’nin en önemli opsiyon borsalarından biri olan Cboe Digital, BTC ve ETH için marj işlemlerini vadeli olarak sunma konusundaki başvurusu, ABD Emtia Düzenleyicisi’nin onayından geçti.

Cboe Dijital, 2017 Aralık döneminden bu yana kripto vadeli işlem sözleşmeleri sunarken, kullanıcıları marj işlemlerden faydalanamıyordu. ABD Emtia Düzenleyicisi’nin onayıyla beraber kullanıcılar, Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerini açısından ön ödeme yapmak durumunda kaldıklarından minimum ölçüde işlem gerçekleştirebilecek. Ayrıca bu onay sayesinde aracıların gözaltına alınmasına gerek olmadan kripto vadeli işlemlere erişim imkanı sağlanacağından borsa tarafından pozitif bir gelişme olarak kabul edildi.

Cboe Digital Yetkililerinden Açıklama Geldi

Cboe Digital Yetkililerinden Açıklama Geldi
Cboe Digital Yetkililerinden Açıklama Geldi

Borsanın başkanı John Palmerr konuyla alakalı açıklamalarda bulunarak bir spot piyasaya sahip olmanın konsept bakımından avantajlı olduğunu belirtti. Kullanıcıları göz altına almaya ya da fiziki varlığa dokunmaya zorlamayı istemediklerini de ekledi.

CFTC Komiseri Christy Goldsmith Romeo, Cboe’nin sisteme karşı sergilediği yaklaşıma yönelik olumlu değerlendirmelerde bulundu. Bununla beraber diğer şirketlerinin Cbeo’nun liderliğini izlemesi ve her şeyden önce halihazırdaki geleneksel pazar yapısına uyum sağlaması gerektiğini vurguladı. Son dönemlerde kripto şirketlerinin düzenlemeye tabi olmayan bir ortamdaki iş modelini ya da pazar yapısı düzenlemeye tabi bir ortama taşımaya çalıştığını anımsattı. Romeo ayrıca açıklamalarında, CFTC’nin düzenlenmiş bir ortamdaki modeller ya da yapılarla bağlantılı risklere sahip olmadığını da ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir