Bitcoin Ajandası

Celsius Kurucusu Yüklü Miktarda Token Aktarımı Gerçekleştirdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Celsius Kurucusu Yüklü Miktarda Token Aktarımı Gerçekleştirdi!

Celsius Kurucusu Yüklü Miktarda Token Aktarımı Gerçekleştirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto kredi şirketi Celsius’un iflas başvurusunda bulunmadan önce üst düzey yöneticileri tarafından hesaplarında bulunan 17 ila 23 milyon dolar değerinde kripto varlığı nakit paraya çevirdiği iddia edilmişti. Bu iddiaların ardından Celsius kurucusu ve eski CEO’su Mashinsky’ın CEL Tokenleri borsalara aktardığı ortaya çıktı.

Kripto dolandırıcılıklarını ifşa eden blockchain araştırmacısı Coffeezilla tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre, 27 Eylül Salı günü Celsius’un üst düzey yöneticisi görevinden istifa eden Alex Mashinsky, cüzdanında bulunan tokenleri adeta boşaltma çabasına girdi.

Celsius Kurucusu 1 Milyon Dolarlık Transfer Yaptı  

Celsius Kurucusu 1 Milyon Dolarlık Transfer Yaptı  
Celsius Kurucusu 1 Milyon Dolarlık Transfer Yaptı  

Kripto analiz şirketi Nansen’in verilerine göre eski yönetici ve şirketin kurucusu Mashinsky, içerisinde bulunduğumuz ayın başından bu yana cüzdanından MetaMask ve UniSwap gibi platformlara yaklaşık 1 milyon dolar değerinde CEL Token ve USDC transferi gerçekleştirdi.

Şirketin Başı Yasalarla Dertte

Diğer yandan Celsius hakkındaki dosyalara göre Celsius kurucusu ve eski yöneticisi Alex Mashinsky, eski CSO Leon ve şirketin mevcut CTO’su Nuke Goldstein’in Mayıs-Haziran dönemlerinde totalde 56 milyon dolar değerinde BTC, ETH, USDC ve CEL Coin çektiği ifade edildi. 3 yönetici tarafından gerçekleştirilen bu çekim işlemlerinin 12 Haziran’da işlemlerin askıya alındığının duyurulmasından hemen önce yapılması da dikkat çekti.

Bununla beraber mahkeme belgeleri, eski yöneticinin eşi Kristine Mashinsky’ın da para çekme işlemi gerçekleştirmiş olacağını gösteriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir