Bitcoin Ajandası

Celsius, Maker Protokolüne Olan Borcunu Ödedi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Celsius, Maker Protokolüne Olan Borcunu Ödedi!

Celsius, Maker Protokolüne Olan Borcunu Ödedi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Kripto kredi platformu Celsius, merkezi olmayan lending protokolü olarak bilinen Maker protokolünden borç almıştı. Elde edilen bilgilere göre şirket, 120 milyon dolar civarındaki borcunu ödedi.

Maker Protokolünden 120 Bin Dolar Almıştı

Maker Protokolünden 120 Bin Dolar Almıştı
Maker Protokolünden 120 Bin Dolar Almıştı

Kripto para bankası olarak ifade edilen Celsius, uzun zamandır ciddi bir likidite problemiyle karşı karşıya. Bu sebeple kripto bankası, merkezsiz lending protokolü Maker’den 120 milyon dolar civarında borç para almıştı.

Elde edilen bilgilere göre Celsius, Maker’a olan borcunun tamamını geri ödedi. Böylelikle platformun olası bir tasfiye riskini de ortadan kaldırmış oldu. Merkezi olmayan finansta çoğunlukla kullanıcıların borcunu ödeyememesi halinde büyük çaplı tasfiyeler gerçekleştirilmek durumunda kalınır. Bu durumda protokoller teminatlı varlıkları otomatik olarak satın alma işlemi gerçekleştirir.

Tasfiye Riski Ortadan Kalktı

Son dönemlerde Bitcoin’in büyük ölçüde değer kaybetmesi birçok platform gibi Celsius da tasfiye riskiyle mücadele etmek durumunda kaldı. DeFiExplore tarafından elde edilen verilere göre, gerçekleştirilen borç kapatma, WBTC teminatının tasfiye fiyatının 5 bin doların altına çekilmesini sağladı.

Zincir üstü veriler, Celsius’un sorumluluklarının son derece karmaşık olduğunu ve çoklu kredi protokollerinde teminatlı kredi sürdürdüğünü gözler önüne seriyor. Şirketin hala Maker protokolüne 82 bin dolar, Aave’ye 175 bin dolar ve Compound’a 100 milyon dolarlık borcu bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir