Bitcoin Ajandası

Celsius Network Mahkemeye Uzatma Talebinde Bulunacak
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Celsius Network, Mahkemeye Uzatma Talebinde Bulunacak!

Celsius Network, Mahkemeye Uzatma Talebinde Bulunacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

İflas bayrağını çeken kripto kredi şirketi Celsius Network, kullanıcılarının taleplerini sunabilmeleri adına 1 ay daha süre isteyecek.

Talep süreci, ödeme hakkına sahip olduğunu düşünen alacaklıların iflas işlemleri esnasında taleplerini sunmalarına olanak sağlıyor. Celsius’ün alacaklıları bugün itibariyle (27 Aralık) 17 bin 200’ü aşkın talep iletti. Topluluk üyeleri, şirketin avukat ücretlerinin birikmeye devam ettiğini ve borç verenin varlıklarını tükettiğini ifade ediyor.

Bu duruma bir örnek göstermemiz gerekirse; şirketi temsil eden hukuk şirketlerinden Kirkland&Ellis’in 15 Aralık’taki ücret beyanı, eylül ve ekim aylarında yürütülen çalışmalar için 9 milyon doları aşmış durumda.

Celsius Network Sürenin Uzatılmasını İstiyor

Celsius Network Surenin Uzatilmasini Istiyor
Celsius Network Sürenin Uzatılmasını İstiyor

Celsius, topluluk üyelerinin taleplerini iletebilmeleri adına sürecin 1 ay daha uzatılmasını talep eden önergeyi mahkemeye sunmayı planlıyor.

Konuyla alakalı olarak Twitter üzerinden açıklamada bulunan şirket yetkilileri, talep tarihi için 3 Ocak 2023 olarak belirlenen tarihin şubat ayının başına kadar uzatılma arayışında olacaklarını belirtti. İflas mahkemesiyle bu görüşmenin 10 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirileceğini söyleyen şirket yetkililerine göre, söz konusu süre şubat ayına kadar uzatılabilecek.

Kripto kredi şirketi Celsius’un alacaklıları, Temmuz 2022 döneminde gerçekleştirilen iflas başvurusundan bu yana şirketin idare ücretlerini artırmaya devam etmesi sebebiyle endişeli gibi görünüyor. Konuya ilişkin basında yer alan haberlere göre, iflas davasında bankacılar, finans kuruluşları, avukatlar ve danışmanlar tarafından talep edilen ücretler şimdilerde 53 milyon doları buldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir