Bitcoin Ajandası

Celsius Network’e ABD Eyaletlerinden Soruşturma!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Celsius Network’e ABD Eyaletlerinden Soruşturma!

Celsius Network’e ABD Eyaletlerinden Soruşturma!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Kripto para piyasalarında yeni bir şok etkisi yaratan Celsius Network, geçtiğimiz günlerde platformdaki para çekme işlemlerini askıya almasıyla beraber gündeme bomba gibi düştü. Yaşanan bu gelişmenin ardından Başta Texas ve Alabama olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde pek çok eyalet, Celsius Network için soruşturma başlattı.

Celsius Network İşlemleri Şüphe Uyandırdı

Celsius Network İşlemleri Şüphe Uyandırdı
Celsius Network İşlemleri Şüphe Uyandırdı

Kripto kredi platformu olarak tanınan Celsius, geçtiğimiz hafta kötü piyasa koşullarını gerekçe göstererek para çekme işlemleriyle beraber swap ve transfer ürünlerinin de askıya alınacağına dair bir yazı yayınladı. Şirketin iflas ettiğine yönelik dedikoduların ortaya çıkmasının ardından kripto piyasalarını bir kez daha panik hali sardı.

Konuyla alakalı olarak birtakım açıklamalarda bulunan Texas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu (TSSB) yetkilisi Joe Rotunda, soruşturmanın başlatılabilmesi adında hafta başında bir araya gelindiğini ifade etti. Perakende yatırımcılar da dahil olmak üzere müşterin varlıklarına erişme hakkı olduğunu, fakat para çekme işlemi gerçekleştiremeyecekleri konusunda endişeli olduğunu söyledi. Ayrıca yatırıma erişmemenin önemli finans sorunlarına neden olabileceğine de dikkat çekti.

Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu yetkilisi Joe Borg ise açıklamasında kripto kredi platformunun işlemleri askıya almasını yeni bir karışıklık durumu olarak değerlendirdi. Ayrıca bir süredir Celsius ile çalışmalarına rağmen kendilerinden bilgi sakladıklarını da dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir