Bitcoin Ajandası

Celsius Operasyonları için Gerekli Kaynağa Sahip Olduğunu Açıkladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Celsius Operasyonları için Gerekli Kaynağa Sahip Olduğunu Açıkladı!

Celsius Operasyonları için Gerekli Kaynağa Sahip Olduğunu Açıkladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Geçtiğimiz haftalarda iflas ettiğini duyuran Celsius yeni bir açıklamayla gündeme geldi. Yapmış olduğu yeni açıklamasında kredi kullandırma platformu Celsius operasyonlarını yıl sonuna kadar sürdürebilecek kaynağa sahip olduğunu belirtti.  

Celsius Operasyonlarını Yıl Sonuna Kadar Yürütebilir

Celsius Operasyonlarını Yıl Sonuna Kadar Yürütebilir
Celsius Operasyonlarını Yıl Sonuna Kadar Yürütebilir

İflas bayrağını çeken kripto para kredi kullandırma platformu Celsius, 2022 sonuna kadar operasyonlarını yürütebilecek kadar kaynağının olduğunu duyurdu.

Elde edilen bilgilere göre şirketin CFO’su Chris Ferraro iflas mahkemesinde görülen duruşmada ifade verdi.

Celsius Network şirketinin yeniden yapılandırma sürecinde ortak çalışma yürüttüğü hukuk şirketi Kirkland & Ellis’e ait mahkeme dosyasında yer alan ifadelere göre şirketin kaynağı yalnızca Ekim ayının sonuna kadar faaliyetleri yürütebilecek düzeydeydi. Fakat şirket CFO’su mahkemedeki ifadesinde Bitfinex’ten tahsil edilecek 60 milyon dolar ve madencilik cihazlarının vergilendirmesinden gelecek olan 20 milyon dolarlık tasarruf geliriyle fon elde edileceğini belirtti.

Madencilik Faaliyetleri Devam Ediyor

Ferraro açıklamalarında önümüzdeki yılın başından itibaren Celsius Network’un nakit akışının yeniden olumlu yönde seyredeceği beklentisi olduğunu da ifade etti.

Şirket CFO’sunun açıklamalarına göre Celsius, 29 Temmuz’da gerçekleştirdiği iflas başvurusundan bu yana nakit parasının 40 milyon dolarlık bölümünü Teksas’ta yürütülen madencilik çalışmalarına aktardı. Federal mahkemeyse şirketin işletme masraflarını karşılayabilmesi için Bitcoin madencilik faaliyetlerini yürütmesine müsaade etti. Bu kapsamda şirket temmuz ayında 8,7 milyon dolar değerinde Bitcoin çıkarsa da operasyon harcamaları bu geliri de arkasında bıraktı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir