Bitcoin Ajandası

Celsius Platformundan Beklenen Haber Geldi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Celsius Platformundan Beklenen Haber Geldi: İflas Başvuru Gerçekleştirildi!

Celsius Platformundan Beklenen Haber Geldi: İflas Başvuru Gerçekleştirildi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto para piyasasında son zamanlarda yaşanan sert düşüşler pek çok farklı platformu olumsuz yönde etkiledi. Tree Arrows Capital gibi bu süreçten etkilenen birçok kripto para platformu iflas başvurusunda bulunurken, bu isimler arasında Celsius platformu da dahil oldu. Geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarının para çekme işlemlerini durduğunu açıklayan Celsius, şimdi de iflas başvurusu yaptığını duyurdu.

Celsius Platformu İflas Başvurusunu Yaptı

Celsius Platformu Iflas Basvurusunu Yapti
Celsius Platformu İflas Başvurusunu Yaptı

Kripto piyasalarını hakimiyeti altına alan kara bulutlar pek çok farklı kripto para şirketini olumsuz olarak etkiledi. Şimdiye kadar pek çok farklı şirket iflas başvurusu gerçekleştirirken, son olarak bu isimler arasına dahil olan platform Celsius Network oldu.

New York’un Güney Bölgesi’nde 11 iflas başvurusunda gerçekleştiren Celsius Network konuyla alakalı bir açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamada platformda işleri istikrarlı bir hale kavuşturmak ve bütün paydaşlar açısından yeniden yapılandırma işlemlerinin tamamlanması için gönüllü olarak iflas başvurusu yapıldığı ifade edildi.

Celsius Network geçtiğimiz haftalarda platformu yeniden yapılandırabilmek adına iki farklı hukuk şirketinden avukatlarla anlaşma sağlamıştı. Bununla beraber daha önce Aave ve Maker’dan aldığı borçları geri ödeyen platform, ayrıca Compound’a olan borcunu da ödeyerek ciddi bir yükü sırtından atmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir