Bitcoin Ajandası

Tether Açıkladı: Celsius Rezervinde Problem Yok!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tether Açıkladı: Celsius Rezervinde Problem Yok!

Tether Açıkladı: Celsius Rezervinde Problem Yok!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Sektörün iki önemli ismi Nexo ve BlockFi tarafından yapılan açıklamanın ardından USDT ihraççısı Tether’den önemli bir açıklama geldi. Şirket, yaşanan krizin piyasa koşullarından kaynaklandığını, buna karşın Celsius rezervinde bir problem olmadığını dile getirdi.

Mayıs ayında LUNA’nın çöküşünden etkilenen piyasalarda şimdi de Celsius kriziyle çalkalanıyor. LUNA krizinde dolara karşı bağlılığını kısmen de olsa kaybeden ve yatırımcısını belli oranda endişe yaşatan, sonrasındaysa gerçekleştirdiği ödemelerle krizden güçlü bir şekilde sıyrılan Tether, Celsius krizine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

Celsius Rezervi Süreçten Etkilenmedi

Celsius Rezervi Süreçten Etkilenmedi
Celsius Rezervi Süreçten Etkilenmedi

LUNA krizinde sergilediği performansı ve yaptığı açıklamasıyla piyasaya damgasını vuran şirket Celsius konusunda da sessiz kalmadı. Celsius’u ve yerel tokeni CEL’i etkileyen faktörlerin başında piyasa volatilitesinin geldiğini belirtti. Bu durumun da yine piyasadaki aşırı zorlu şartlardan kaynaklandığını dile getiren şirket, Tether’in yatırım portföyünde Celsius’un yer aldığı açıklamayla beraber buradaki payın hissedarların ufak bir bölümünden oluştuğunu belirtti.

Diğer yandan şirketin Celsius ile borç ilişkisinin diğer şirketlerdeki gibi her zamankinden daha fazla teminatlandırıldığını ve yaşanan krizin Celsius rezervi üzerinde herhangi bir olumsuz etki oluşturmadığını dile getirildi.

Hatırlanacağı üzere LUNA çöküşü stabilcoin’lerden sonra normal kripto paralara da sirayet etmiş, bu süreçten Tether de etkilenmişti. Bu süreçte kendisine bağlı müşterilerinin ödemelerini gerçekleştiren ve USDT için ABD doları ödeyen Tether, süreci sorunsuz olarak atlatmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir