Bitcoin Ajandası

Chamath Palihapitiya Enflasyon için Endişeliyim!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Chamath Palihapitiya Enflasyon için Endişeliyim!

Chamath Palihapitiya Enflasyon için Endişeliyim!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Teknoloji yatırımları eşliğinde Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara olan destek üzerine bilinen iş adamı ve yatırımcı Chamath Palihapitiya, en büyük kripto paralar üzerinden paranın artık altın yerinde olduğunu ve piyasa üzerinden devam ettiğini açıkladı. Bu nedenle de enflasyon için endişeli olduğunu belirtti.

Bitcoin biriminin destekçisi ve daha öncesinde de birçok kez 200 bin dolarlık fiyat tahminlerinde bulunan iş insanı olan Chamath Palihapitiya, CNBC’de katılımı sağladığı programda açıkladı. Bitcoin için altın yerini aldığını ve bu nedenle de bu yüzden ileriki dönemlerde piyasa değerinden artış görüleceğini söyledi.

Enflasyon için Endişe

Enflasyon için Endişe
Enflasyon için Endişe

Bitcoin dışında bulunan diğer kripto yatırımları açıklanmak üzere durumda olmadığını belirterek sözlerine devam eden Palihapitiya, buna rağmen Solana ve DeFi ürünlerinde ilgi duyma yaşadığını söyledi:

“Burada oturup bir fiyat tahmini yapmak tabii ki çok zor. Ancak şunu net olarak söyleyebilirim ki, Bitcoin artık altının yerini aldı. Dolayısıyla piyasa değeri de büyümeye devam edecek. Ancak şu anda Bitcoin dışındaki yatırımlarımı açıklayabilecek durumda değilim.”

Bitcoin, Solana ve DeFi Ürünleri

“Şunu söylemeliyim ki, orta vadedeki enflasyon konusunda gerçekten endişeliyim. Çok basit bakış açısıyla 3 tane varlığa sahip olmak isterim. Büyük büyüme gerçekleştiren varlıklar, nakit üreten varlıklar ki buna örnek olarak madencilik hisselerini gösterebiliriz. Sonunda da ekonomiyle çok fazla korele olmayan varlıklar. Bitcoin, Solana ve birçok DeFi protokolünü söyleyebilirim. Tüm bu saydıklarımın, olanlara karşı güçlü bir koruma sağladığını düşünüyorum.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir