Bitcoin Ajandası

ChangeNOW Token Nedir? Ne İşe Yarar?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. NFT/Token
 4. »
 5. ChangeNOW Token Nedir? Ne İşe Yarar?

ChangeNOW Token Nedir? Ne İşe Yarar?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

ChangeNOW Token kripto para sektöründe 250’yi aşkın varlık arasında geçiş yapabilme olanağı sunan bir kripto para borsası olarak bilinir. Üstelik kendi tokenine sahip olan tek anlık borsa olma niteliği taşıyan bir protokoldür.

Günümüzde birçok kripto para meraklısı bu protokolle ilk kez karşılaştığından çeşitli soru işaretlerini giderecek bir kaynak arayabilir. Bitcoin Ajandası olarak bu yazımızda ChangeNOW Token’in ne olduğu ne işe yaradığı, geleceği ve nereden alınabileceği gibi konulara değindik.

ChangeNOW Token Nedir?

ChangeNOW Token Nedir?
ChangeNOW Token Nedir?

İlk olarak ChangeNOW’dan bahsetmemiz gerekirse; bu borsa 2017 yılında hayata geçirilmiş olan bir kripto para borsasıdır. 30 bini aşkın kripto para çiftinin işlem gördüğü bu borsa, kullanıcılarına herhangi bir sınırlama ya da kaydolmadan takas etme ve değiştirme olanağı sağlamasıyla bilinir. Bununla beraber ChangeNOW platformunu velayetsiz anında değişim hizmeti olarak da ifade edebilmek mümkündür.

ChangeNOW borsasında VISA ve MasterCard gibi banka ya da kredi kartlarıyla kripto para satın alabilmek mümkündür. Bu sayede borsa fiattan kripto varlığa geçiş konusunda bir ağ geçidi görevi üstlenir.  

ChangeNOW protokolünün kullanıcılarına sunduğu imkanlardan da bahsetmemiz gerekirse;

 • Şimşek NOW düğümü
 • NOW ödemeleri
 • NOW düğümler
 • Varlık listeleme
 • Premium dinlenme salonu
 • TokenSwap
 • ChangeNOW API
 • Widget’lar bu olanaklardan bazılarıdır.

Dünya genelinde hizmet veren bu borsa, Belize’de yer alan Belize City’de yer alıyor. Faaliyetlerini online olarak sürdüren ve dünyanın pek çok farklı ülkesinde operasyonlarını yürüten NOW borsası, pek çok olumsuz eleştiri almasına rağmen yatırımcılar tarafından güvenilen borsalar arasında yer alır.

ChangeNOW Token Ne işe Yarar?

ChangeNOW Token, başka bir deyişle NOW, ChangeNOW borsasının kendisine ait olan yerel tokenidir. NOW tokenlerinin en önemli kullanım alanı, NOW ürünleri için kullanımıdır. Dahili para birimi olarak da ifade edilebilen bu yerel tokenin kullanıcılarına sağladığı pek çok farklı avantaj bulunur. O avantajlardan bazılarıysa şunlardır:

 • Hızlı bir müşteri desteği sağlaması
 • Daha iyi döviz kurları alması
 • Varlık listelemelerini oylaması
 • Bütün NOW hizmetlerinde ayrıcalıklı teklifler sunması
 • Daha iyi ortaklık olanakları sağlaması
 • Ödül, çekiliş ve promosyon kampanyaları sunması

ChangeNOW Token’leri, başka bir deyişle NOW Coin, bir ERC-20 tokeni olarak ETH ve BEP2 tipi jetonlar olarak BNB zincirlerinin dolaşımında yer alması sebebiyle eşsiz bir varlıktır. Proje kapsamında totalde 200 milyon NOW Coin basılırken, her zincirde 100 milyon coin bulunuyor.  

ChangeNOW Fiyat Tahmini ve Gelecek Yorumları

NOW tokenle alakalı merak edilen pek çok farklı konudan bir diğeri de fiyat tahmini ve gelecek yorumlarıdır. Bu gibi yorun ve tahminler genellikle uzmanlar tarafından geçmiş fiyat analizleri ve piyasa performansına göre gerçekleştirilir. Uzmanların ChangeNOW fiyat tahmini ve gelecek yorumlarından kısaca bahsedebiliriz.

2022 Fiyat Tahmini

Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen araştırma ve analizlere doğrultusunda belli başlı tahminler ortaya çıkmıştır. Bu tahminlere göre 2022 yılında NOW Coin’in fiyatı minimum 0.11 dolar civarında seyredebilirken, en yüksek 0.14 dolar seviyesinde seyredebilir.

2023 Fiyat Tahmini

Kripto para uzmanlarının NOW Coin için ilerleyen yıllarda sergileyeceği performansıyla alakalı da bazı tahminleri bulunabiliyor. Örneğin; uzmanlar 2023 yılının sonuna kadar ChangeNOW Token fiyatının en az 0.16 dolar seviyesinden işlem göreceğini düşünüyor. Yıl süresince ortalama fiyatın 0.17 dolar seviyesinde olacağını öngören uzmanlar, en yüksek seviyeninse 0.20 dolar civarında olacağını tahmin ediyor.

2024-2025 Fiyat Tahmini

Konuyla alakalı olarak detaylı bir şekilde yapılan araştırmalar neticesinde NOW Coin’in 2024 yılı sonuna kadar en az 0.24 dolar olması bekleniyor. En yüksek seviyeninse 0.28 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Diğer yandan 2025 yılı sonuna kadar NOW Coin fiyatının en az 0.35 dolara ulaşabileceği, ortalama olarak 0.36 doları görebileceği ve en yüksek 0.41 doları görebileceği uzmanların tahminleri arasında yer alıyor.

2030 Fiyat Tahmini

Uzun vadeli yatırımcılar açısından en az 5 yıllık tahmin verileri son derece önemli bir yere sahip olurken, 2030 yılı tahminleri de araştırılan konular arasında yer alıyor. NOW Coin’in 2030 yılı sonuna kadar görebileceği en düşük seviyenin 2.37 dolar civarında olacağını düşünen uzmanlar, ortala fiyatın 2.45 dolar civarında olacağını, gerçekleştirilecek işlemlerin en yüksek değerininse 2.84 dolar civarında olacağını tahmin ediyor.

NOW Token İyi Bir Yatırım mı?

Pandemi ve ekonomiyle alakalı yaşanan olumsuz gelişmelerden kaynaklı oluşan güvensizlik sebebiyle ChangeNOW Token’in piyasa değerinin artmaya devam edeceği düşünülüyor. Buna karşın her ne kadar uzman görüşleri ve tahminler olumlu yönde olsa da kripto para piyasalarının son derece oynak olduğunu ve bu yatırımların her zaman için risk taşıdığını unutmamak gerekir. Ayrıca bahsi geçen gelecek yorumlarının hiçbiri bir yatırım tavsiyesi olmazken, yalnızca tahminlerden ibarettir.

ChangeNOW Token Nereden Alınır?

ChangeNOW ile alakalı merak edilen bir diğer konu da nereden ve nasıl alınacağıdır. NOW Coin satın alabilmenin mümkün olduğu 3 farklı kripto para borsası bulunur. Bu borsalarsa şunlardır:

 • UniSwap (V2)
 • Binance DEX
 • UniSwap (V3)

Bu gibi kripto para piyasalarında hesap oluşturup kimlik doğrulaması yapan her bir yatırımcı, kolaylıkla NOW Coin satın alabilme şansına sahiptir.

Diğer yandan satın alınan bu jetonların nerede saklanacağı da ayrı bir merak konusudur. NOW jetonları ERC-20 tabanlı herhangi bir blok zinciri üzerinde muhafaza edebilmek mümkündür. Ayrıca Binance Chain’de yayınlanan BEP2 tokenleri de Atomic Wallet, Turst ve Ledger Binance Chain cüzdan ya da BEP2’yi destekli diğer cüzdanlarda muhafaza edilmesi gerekir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir