Bitcoin Ajandası

Changpeng Zhao’dan FTX Hakkında Dikkat Çeken Açıklama!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Changpeng Zhao’dan FTX Hakkında Dikkat Çeken Açıklama!

Changpeng Zhao’dan FTX Hakkında Dikkat Çeken Açıklama!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Binance CEO’su Changpeng Zhao, ABD medyasına verdiği bir röportajında son dönemlerde yaşanan olaylarla alakalı açıklamalarda bulundu.

Röportajında kendi imparatorluğunu kurmayı isteyip istemediğinden FTX’in iflasına kadar pek çok farklı konuya değinen Zhao, kripto endüstrisinin 2023’te değil, şimdi kurtarılmaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Açıklamalarında bu anlamda 1 milyar dolarlık fon oluşturmayı planladıklarını söyleyen ünlü yönetici, ihtiyaç duyulması halinde bu rakamın üzerine ekleme yapabileceklerini, bu konuya yönelik ayrıca bir açıklama yapacaklarını belirtti. Şeffaf bir fon olacağını, kapalı kapılar ardında görüşmeler yapılmayacağını ve herkesin her şeyi öğreneceğini dile getiren Zhao, kripto endüstrisinin 2023 yılında değil, şimdi toparlanmaya ve kurtarılmaya ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle her geçen gün ilerleme kaydettiklerini, fakat fon konusunda henüz Abu Dabi’den kimseyle görüşmediklerini de ekledi.

Changpeng Zhao Yeni Çöküşlere İşaret Etti

Changpeng Zhao Yeni Çöküşlere İşaret Etti
Changpeng Zhao Yeni Çöküşlere İşaret Etti

Changpeng Zhao, Genesis’le beraber birkaç şirketin daha FTX çöküşünden etkilenebileceğini söyledi. Bu süreçte birkaç domino taşının daha düşeceğini, fakat yaşanacak olan bu çöküşlerin etkisinin daha az olacağını belirtti.

Diğer şirketlerde ne gibi sorunlar yaşandığına dair bilgi olmadığını söyleyen Binance CEO’su, açık cüzdan adresleri ve şeffaflık olmadığı sürece bunu bilmenin mümkün olmadığını belirtti. FTX konusunda geç tweet attığı için kendisini suçladığını, endüstri olarak FTX’in çok fazla büyümesine izin verdiklerini anlattı. Coinbase’in 10 yıldır faaliyet gösteren büyük bir şirket olduğunu, mutlaka önemli şirketler tarafından denetlendiğini fakat bunu blok zincirinde görmediklerini belirten Zhao, burada görmeleri gerektiğini de ekledi.

Binance CEO’su tüm bunların yanı sıra FTX’in varlıklarıyla ilgilendiklerini de söyledi. İflas mahkemesine geldiklerinde konuya dahil olmayı istediklerini, FTX’in bazıları kötü sonuçlanan çok şirkete yatırım yaptığını ve mahkemeden konuya ilişkin izin çıktığında bunları kontrol edeceklerini de belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir