Bitcoin Ajandası

Chiliz (CHZ) Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT/Token
  4. »
  5. Chiliz (CHZ) Nedir?

Chiliz (CHZ) Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Blok zinciri tabanlı araçların bünyesinde sahip olduğu bu coin kullanıcıları için eğlence ve spor kuruluşlarıyla onların izleyenleri arasında etkili faaliyet içerisinde iletişim kurmaları ve onlardan para kazanmalarını sağlamaktadır. Bu vesileyle taraftarlar coin kullanım işlemleri ile takımlarda alınan kararlar içerisinde söz hakkı olması amaçlanmıştır.

E-spor ve spor kulüpleri ile taraftarlar arasında bağlantı kurmayı hedef altına alan Chiliz (CHZ) en iyi oyuncular içerisinde kim seçilmesi gerektiği, kulübe ait ürün ve forma tasarımları gibi pek çok konuda taraftarın söz hakkına dahil olmasına katkıda bulunur.

CHZ özel olarak son zamanlar içerisinde ciddi anlamda bir ivme kaydı oluşturarak değer katlanmasına giren coin için bugüne kadar yaşamadığı bir taleple karşı karşıya kalmıştır.

Özellikle son dönemlerin içerisinde ciddi bir ivme kaydedilmesi yaşadığında değeri katlandıkça katlanan bu coin bugüne kadar görülmeyen bir taleple karşılaşmıştır. Bu sebeplerin altında yatan nedenlerin içerisinden biri Bitcoin’in değerinin artmasından oluşur. Bitcoin içinde yaşanan artış ise diğer kripto para birimleri içerisinde de hareketlenmelere neden olmuştur.

CHZ coin ile kullanıcılar arasında piyasa sürülmesinin ardından taraftarlar arasında tokenler ile taraftar olan takımlar ile söz sahibi olmalarına yönelik sağlamanın yanında, spor kulüplerinde lisanslı ürünleri bu taraftarlar için token alabilmelerine yönelik alma işlemleri için sağlamaktadır.

Chiliz (CHZ) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Mekanik Bakım Mühendisi Nasıl Olunur? Ne İş Yapar?
Mekanik Bakım Mühendisi Nasıl Olunur? Ne İş Yapar?

CHZ coin kullanılarak madencilik yapılması mümkün olmamaktadır. Chiliz (CHZ) kripto para birimleri şirketlerin tarafından arz edilerek toplam CHZ arzı 8.888.888.888 CHZ olmak zorundadır ve arzın büyük bir çoğunlukları da şu an içinde piyasada işlem görebilmektedir.

Chiliz (CHZ) Avantajları Nelerdir?

Spor takımları ve ilgili kuruluşlar ile taraftarlar arasında bir değişim aracı olarak kullanılabilen CHZ taraftar jetonlarının oluşturulmasına imkan verir. Bu sistemle spor kulüpleri kendi taraftarlarına hem söz hakkı olmalarını hem de taraftarların lisanslı ürünlerde ödeme yöntemi olarak kullanabilmelerini sağlar.

CHZ, özellikle büyük futbol kulüpleri ile yapmış olduğu anlaşmalar adının duyulmasına neden olmuştur. Türkiye’de de önemli futbol kulüpleri ile başlattığı anlaşmalar yatırımcıları Chiliz (CHZ) yatırımına yöneltmiştir. Bu gibi gelişmeler dikkate alındığında CHZ coinin ilerleyen yıllarda daha fazla değer kazanması beklenmektedir.

Chiliz (CHZ) Nasıl Satın Alınır?

Chiliz (CHZ) Nasıl Satın Alınır?
Chiliz (CHZ) Nasıl Satın Alınır?

Kripto para yatırımı yapmak isteyenler için Chiliz (CHZ) nasıl alınır satılır sorusunun yanıtı sıklıkla merak edilir. Bunun için ya madencilik yapılır ya da bu işlemler özel olarak oluşturulmuş kripto para borsası kullanmak gerekir.

CHZ almak için öncelikle kripto para borsası üzerinden hesap oluşturulması gerekir. Bunun için mutlaka güvenilir ve yetkili bir borsa tercih edilmelidir. Hesap oluşturma adımında e-posta bilgisi, adı, soyadı, banka bilgisi gibi temel bilgilere ihtiyaç vardır. Daha sonra bu hesap üzerinden cüzdan oluşturulur ve kripto para işlemi yapabilmek adına hesaba nakit transferi yapılır. Bakiye yüklemesi için kişisel vadesiz banka hesabının kullanılması gerekir. Bazı kripto paralara ait alt yükleme sınırı olduğundan Türk lirası transferi yapmadan önce buna dikkat etmekte yarar vardır. Chiliz (CHZ) alırken güncel fiyat değerine bakılarak buna göre bakiye yüklemesi yapılabilir. Bu koşul sağlandıktan sonra satın alma emri verilebilir.

Ne Zaman ve Kim Tarafından Kuruldu?

Ne Zaman ve Kim Tarafından Kuruldu?
Ne Zaman ve Kim Tarafından Kuruldu?

Alexandre Dreyfus ve arkadaşları vesilesiyle ortaya çıkan ve Şubat 2018’de piyasaya sürülmesinin ardından ilk coin arzı 30 Haziran 2018’de son bulmuştur. CHZ’nin altyapısı ise CHZ, Ethereum ağı üzerinde oluşmasıyla bir ERC-20 token olarak taraftar token’ları satın almak için kullanılabiliyor.

Türkiye’de Chiliz Coin  

Uzmanlara yönelik CHZ yorumları dikkate alındığında bu sadece futbol değil neredeyse bütün spor topluluklarına hitaben hedef kitle haline getirilmiştir. CHZ’nin büyümesine yönelik çalışmalar için daha çok potansiyel yaratılmış gibi duruyor ancak Chiliz yaratıldığı ortamda büyük bir kısım için Türkiye tabanlı olması ise projenin daha fazla ilgiyi üzerine çekmeyi sağlar.

Galatasaray, Trabzonspor gibi kulüplerin ortaklığıyla iş birliği yapan Chiliz, geçen haftalarda da UFC dünyasına adım atarak ilerleme için girişimde bulundu. Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, aynı haftaların olduğu zaman içerisinde yaptığı paylaşım ile şirketin ABD’ye açılmak için 50 milyon dolar yatırım yapacağını söyleyerek dikkatleri çekmeyi başarmıştır. CoinmarketCap verilerine göre CHZ fiyatı 0,14 dolar ve o seviyeden yaklaşık %13 geride kalabildi. CHZ fiyatını bu seviyeye çeken temel sebep ise Chiliz’in ortamından kaynaklanan ve her geçen gün büyümesi ve yeni takımlarla anlaşmalar imzalanmasından olmaktadır. Kısa süre önce Göztepe Spor Kulübü ile de ortaklık imzalayan Chiliz, devamlı olarak büyümeye devam etme aşamasındadır. CHZ fiyatının yükselişinin arkasındaki asıl geçerli sebep de ABD’ye yapılan 50 milyon dolarlık stratejik yatırım ve genişlemeler olmasıdır.

Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus konu hakkında görüşlerine bakıldığında New York içerisinde bir ofis kurulduğunu doğruladığından hali hazırda İstanbul içerisinde de bir ofise sahip olan Chiliz’in 2021 yılına oldukça ses getiren ortaklıklar ile girdiği bilinen bir gerçek olmuştur. Tabii ki Chiliz’in OKEx kripto para borsaları tarafından listelenmesi ve binlerce dolar civarlarında CHZ dağıtım yapılacak olması da bunun basında yer edinmesini sağladı. Socios platformlarında diğer taraftar için tokenler ile işlem çiftlerine sahip olan CHZ, bütün bu haberler ile yeni ortaklıklar ile değerini katladıkça katlayacağı açıklamasına göre iler seviyeler olacağı beklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir