Bitcoin Ajandası

Chiliz Yükselişi Dikkat Çekti: CHZ Coin Neden Yükseliş Gösteriyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Chiliz Yükselişi Dikkat Çekti: CHZ Coin Neden Yükseliş Gösteriyor?

Chiliz Yükselişi Dikkat Çekti: CHZ Coin Neden Yükseliş Gösteriyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto para piyasasında hareketli bir gün yaşanırken, dikkat çeken varlıklardan biri de Chiliz oldu. Son 24 saat içerisinde ciddi oranda gerçekleşen Chiliz yükselişi, birçok yatırımcı açısından merak konusu oldu.

Chiliz Yükselişi Neden Kaynaklanıyor?

Chiliz Yükselişi Neden Kaynaklanıyor
Chiliz Yükselişi Neden Kaynaklanıyor

 Chiliz yükselişinin neden kaynaklandığını anlayabilmek için son günlerde yaşanan gelişmelere bakabiliriz. Chiliz yakın bir geçmişte Scoville Testnet Faz 4 için lansman duyurusunda bulundu. Yaşanan bu gelişmenin ardından protokol Chiliz 2.0’a biraz daha yaklaşırken, bu durum mevcut ağın protokol açısından açık ve birlikte çalışabilir olmasına katkı sağlayacak.

Test ağının başlatılmasından kısa bir süre sonra CHZ Coin’in fiyatı yükseliş göstermeye başladı. Söz konusu olan varlık son 24 saat içerisinde yüzde 5 değer artışı kaydetti.

Bununla beraber CHZ Coin neredeyse 2 haftadır 0,19 dolar düzeyinde direnç göstermesiyle dikkat çekiyordu. Neyse ki CHZ Coin gün içerisinde bu direnci kırarak değer artışına işaret etti. Diğer yandan MACD de bir yükseliş göstererek fiyat artışı ihtimalini katladı.

Kripto para piyasalarında yükselişiyle dikkat çeken diğer altcoinlerden de bahsetmek gerekirse; Money Flow Index (MFI) de yükseliş kaydeden altcoinlerden biri oldu. Üstelik bu sayede nötr işaretinin üzerine çıkarak yeni bir yükseliş için sinyal verdi.

Tüm bunların dışında 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) 90 günlük ortalamanın üstünde olmasına karşın aradaki fark azalmış gibi görünüyordu. Bu durum, Chiliz fiyatının kısa vadede yükselmesini kısıtlama ihtimaline işaret ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir