Bitcoin Ajandası

Çin Bitcoin Açıklaması: Yasal değil, Uzak Durun!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Çin Bitcoin Açıklaması: Yasal değil, Uzak Durun!

Çin Bitcoin Açıklaması: Yasal değil, Uzak Durun!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Kripto paralara karşı son birkaç yıldır devam eden olumsuz tavrını mayıs ayında zirveye çıkararak tüm Çin’de kripto paraları ve madenciliğini yasaklayan Çin, geri adım atma sinyali vermiyor. Çin Bitcoin açıklaması ile bu bir kez daha görüldü.

Çin Bitcoin açıklaması sonrası Bitcoin’in değerindeki düşüş de dikkat çekti. Kripto paranın ileriki günler için nasıl bir izleyeceği ise merak konusu.

Çin Bitcoin Açıklaması: Kripto Paralardan Uzaklaşın!

Çin Bitcoin Açıklaması: Kripto Paralardan Uzaklaşın!
Çin Bitcoin Açıklaması: Kripto Paralardan Uzaklaşın!

8BTCnews’ün Çin medyasından aktardığı habere göre Çin Merkez Bankası Tüketici Koruma Hakları Bürosu’ndan Bitcoin’e dair yeni bir uyarı yapıldı. Başkan Yardımcısı Yin Youping, Bitcoin’in bir değer taşımadığını söyleyerek Bitcoin gibi sanal paraların yasal olmadığını ve sanal para ile ilgili işlemlerin tamamı ile spekülatif yatırımlar olduğunu açıkladı. Riskin büyüklüğünün farkında olarak kripto paralardan uzak durulması gerektiğini söyleyen Youping, yatırımcıları uyardı.

Çin’den Kripto Paralara Yaptırım

Son birkaç yıldır kripto para konusuna şüphe ile bakan Çin, 2021’de fiyatlardaki büyük artış ve dünyada oluşa ilginin büyümesi ile tutumunu daha da keskinleştirdi. Mayıs ayında üst düzey yetkililerin yer aldığı ekonomik bir toplantının sonrasında kripto paralar konusunda sert yaptırımların olacağı açıklanmıştı.

TESLA CEO’su olan Elon Musk’ın, Bitcoin madenciliği çevre için iyi olmaması nedeni ile Bitcoin ile satışı durdurduklarını söylemesi ile birleşince Bitcoin’in fiyatında çok ciddi bir düşüş olmuştu. Çin’de ise kripto para madencilik tesislerinin büyük bir kısmı kapatılmış ve kripto madenciliği yapanlar Kuzey Amerika bölgesine ve Kazakistan gibi ülkelere gitmek mecburiyetinde kalmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir