Bitcoin Ajandası

Çin ve Elon Musk, Bitcoin’in (BTC) Yükselişine Engel Olamayacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Çin ve Elon Musk, Bitcoin’in (BTC) Yükselişine Engel Olamayacak!

Çin ve Elon Musk, Bitcoin’in (BTC) Yükselişine Engel Olamayacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

PlanB tarafından yapılan açıklamaya göre, Bitcoin, Aralık 2021 tarihine kadar 135.000 dolara ulaşma yolunda adım adım ilerlerken Çin ve Elon Musk etki altında bırakamıyor.

Geniş çapta tartışmalı stok akış modellerinin mucidi olan PlanB, Bitcoin fiyat tahminleri konusunda Twitter’da paylaşım yaparak tanınan analist Bitcoin’in 2021 yılının sonlarında 135.000 dolara ulaşma yolunda olduğunu iddia ederek Çin ve Elon Musk için etkisi olmandan en kötü senaryoya yönelik konuştu.

Çin ve Elon Musk, Bitcoin’in (BTC) Yükselişine Engel Olamayacak!
Çin ve Elon Musk, Bitcoin’in (BTC) Yükselişine Engel Olamayacak!

Çin ve Elon Musk için Enerji FUD’u

Bununla birlikte, lider kripto birimleri arasında olan ve Nisan ayına kadar tüm zamanlar arasında en yüksek seviyeyi gören 64,895 dolarlık miktarın altında işlem görmeye devam edebileceğine karşı inancını gündemde tutuyor. Anonim Hollandalı Bitcoin taraftarı, mevcut düşüşte ilk olarak Elon Musk’un “enerji FUD‘u” ve Çin’in ise Bitcoin madencilik endüstrisinde devam eden baskısı tarafından yönlendirildiğini iddia ederek açıklamalarda bulundu.

Tesla, 12 Mayıs zamanında ödemeleri askıya alınmasıyla Bitcoin yüzde 14 düşüş yaşarken Musk’ın tweet’i zaten düşüş yaşamaya meyilli olan Bitcoin’de daha fazla satış baskısı yaratarak lider kripto para birimlerinde 30.000 dolarlık yerel dip noktasına kadar düzeltti.

İkili Tepe mi?

1 Haziran’da açıklama yapan Plan B, Bitcoin için fiyat hareketlerine bakarak 2013 ayı piyasasını anımsatmasına yönelik tweet attı. En son tweet ise birçok boğanın umutlarına yönelik bağlanılan “ikili tepe” teorisini yeniden doğruluyor gibi görünüyor. Nisan 2013 sürecinde Bitcoin, üç ay içerisinde zirveye yaklaşık yüzde 75’ini düzeltme yapmadan önce 259 dolarla zirveye ulaştı. Kasım 2013’te, Bitcoin kesinlikle çılgına döndü ve çok yıllı bir ayı piyasası gelmeden önce 959 dolara fırladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir