Bitcoin Ajandası

Çin’in, Büyük Bitcoin Madencisi Faaliyetlerini Durduruyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Çin’in, Büyük Bitcoin Madencisi Faaliyetlerini Durduruyor!

Çin’in, Büyük Bitcoin Madencisi Faaliyetlerini Durduruyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Çin kripto medya gazetesi PANews’ın demeçlerine göre Sichuan eyaletindeki en büyük Bitcoin madencisi merkezlerinden biri işlemleri durdurmak için adım attı.

Çin’de oluşan güncel gelişmelere göre Çin kripto gazetesi PANews, Sichuan eyaletinde en büyük kripto madenciliği merkez yapısına sahip olan Bitcoin madencisi Ya’an, şehirdeki madencilik faaliyetlerini durduruyor ve madencilik merkezi Ya’an, şehirdeki madencilik faaliyetlerinin hepsini durdurmaya hazırlanıyor.

Çin’in, Büyük Bitcoin Madencisi Faaliyetlerini Durduruyor!
Çin’in, Büyük Bitcoin Madencisi Faaliyetlerini Durduruyor!

Bitcoin Madencisi Faaliyetleri 17 Haziran’da Kapatılıyor!

Habere göre, bölgedeki tüm elektrik santrallerinde yapılacak olan kendi kendini denetleme sistemi için 17 Haziran’dan önce kapatılma işlemi yaşanarak bu kapsamda, madencilerin madencilik makinelerini ne zaman tekrar açabilecekleri de belirsizliğe girmiş oldu.

İşlemin sağladığı bu hareket doğrultusunda bu ay Yunnan eyaletinde olan başka bir hidro-bazlı madencilik merkezi için de baskının hemen ardından gelen Sincan, İç Moğolistan ve Çinghay da madencilik operasyonları için ekstra durdurulma emri geldi. Şu an için ise Sichuan, Çin’de denetimi henüz uygulamadan tek büyük Bitcoin madencilik eyaleti konumuna geldi. Daha önce bilinenlere göre Sichuan eyaleti Bitcoin ağında bilgi işlem gücünün %50’sinden fazlasını oluşturduğunu belirtti.

Bitcoin Fiyatında Son Durum Nedir?

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazımı anında yüzde 4 oranında düşüş görerek 37.500 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı. Kripto paraların amiral gemisi ise şu an için 700,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipken Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 36,5 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir