Bitcoin Ajandası

Circle USDCyi Dapper Labs Akisina Entegre Ediyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Circle USDC’yi Dapper Labs Akışına Entegre Ediyor!

Circle USDC’yi Dapper Labs Akışına Entegre Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1641 0

USDC’nin ihraççısı olan finansal hizmetler şirketi Circle, Flow ağındaki dolar destekli stabilcoin için destek sağladı ve onu bir blok zinciri ağındaki en büyük ikinci stabilcoin için sekizinci entegrasyon haline getirdi ve Dapper Labs akışına entegre sağlandı.

Circle, 31 Ocak 2022 Pazartesi günü bir basın açıklamasıyla Flow’daki USDC desteğinin haberlerini duyurdu. Açıklamaya göre, Flow ağının kullanıcıları artık stablecoin’i doğrudan blok zincirinde basıp kullanabilecekler ve Dapper Labs akışı da entegre ediyor.  

Dapper Labs Akışına Entegre

Dapper Labs Akışına Entegre
Dapper Labs Akışına Entegre

NFT Collectibles Cryptokitties’in yaratıcısı Dapper Labs tarafından başlatılan Flow, hızlı, verimli, güvenli ve geliştirici dostu bir blok zinciridir. Flow’un çok rollü mimari tasarımı, ağın düşük maliyetle yüksek performans elde etmesini sağlar. Ayrıca ekosistemi, diğerleri arasında NBA Top Shot, Matrix World, BALLERZ’i içerir.

Flow’daki USDC desteği, kullanıcıların dolar destekli stablecoin ile ödeme yapmalarını ve almalarını sağlayacak. Ayrıca, USDC’yi Flow ağına entegre etmek, tüketici deneyimini artıracak ve merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminin büyümesini kolaylaştıracaktır.

Dapper Labs ilk olarak Eylül 2020’de Circle ile ortaklık kurarak Flow blok zincirinde oluşturulan uygulamalar için ek bir ödeme ve ödeme yöntemi olarak USDC’yi dahil etti.

Bu arada, son basın bülteni, en son gelişmenin önceki işbirliğini genişlettiğini ve bunun da geliştiricilerin Circle’ın geliştirici uygulama programlama arayüzleri (API’ler) paketini kullandığını göreceklerini belirtti.

USDC Destekli Sekizinci Ağ

Dapper Labs’ın kurucu ortağı ve Baş İşletme Sorumlusu Mik Naayem, Flow’a USDC desteği hakkında yorumda bulundu:

USDC, en güvenilir dolar dijital para birimidir ve onu Flow’daki tüm geliştiricilerin kullanımına sunarak, dApp’lerin genel olarak benimsenmesini hızlandırmaya devam edecektir.”

Ayrıca Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire bir açıklama yaparak şunları söyledi:

“Flow, kendi blok zinciri tabanlı dijital medya ve eğlence deneyimlerini oluşturan geliştiriciler, sanatçılar, yaratıcılar ve markalardan oluşan gelişen topluluklar için gidilecek yer olarak ortaya çıktı. Circle, ödeme sürecini basitleştirmekten ve yaratıcıları ve tüketicileri bu gelişen ekosisteme katılmaya teşvik etmekten mutluluk duyuyor.”

Circle, USDC stablecoin’in kullanımını birden fazla blok zincirinde genişletmeye devam ediyor. Yaklaşık 50 milyar dolarlık piyasa değeri ile USDC, USDT’nin arkasındaki en büyük ikinci sabit para ve en hızlı büyüyen dijital dolar para birimidir.

Flow’un yaptığı son duyuru Dapper Labs akışının yanı sıra USDC destekli sekizinci ağ oldu. Diğerleri Avalanche , Algorand, Ethereum, Solana, TRON, Stellar ve Hedera’dır . Circle ayrıca Asya pazarına da bakıyor ve Singapur’da bölgesel bir merkez kurmayı planlıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir