Bitcoin Ajandası

CME Group Ters Köşe Yaptı! Gündemde ADA ve SOL Coin Var!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. CME Group Ters Köşe Yaptı! Gündemde ADA ve SOL Coin Var!

CME Group Ters Köşe Yaptı! Gündemde ADA ve SOL Coin Var!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

CME’nin Planladığı İsimler SOL ve ADA Coin Oldu

ME’nin Planladığı İsimler SOL ve ADA Coin Oldu
ME’nin Planladığı İsimler SOL ve ADA Coin Oldu

Bir CME Group yöneticisi tarafından hafta başında yapılan açıklamaya göre Cardano (ADA) ve Solana (SOL) adına kısa süre içerisinde Chicago Ticaret Borsası’na akıllı sözleşmeler sunulacak. CME Group’ta hisse senedi ve kripto para birimi direktörü olarak görev yapan Payal Shah Londra’da gerçekleştirilen Dijital Varlık Zirvesi’nde konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Zirve’de kendisine yöneltilen CME’nin altcoinler açısından vadeli işlemler ve başta türevleri sunup sunmayacakları sorusunu da yanıtladı. Bu konuyu detaylı olarak incelemeye aldıklarını dile getiren Payal Shah, en büyük ilk iki kripto paranın dışında ADA ve SOL Coin için de talep alındığını belirtti.

SOL ve ADA Ana Zorluklarla Mücadele Etmeli

Söz konusu açıklamalarında Shah, ADA ve SOL’ün sözleşmelerinin sunulmadan önce iki ana güçlükle mücadele etmesi gerektiğine dikkat çekti. İlk olarak; borsanın vadeli işlemler konusunda fiyat için beş farklı borsayla ilişkili olduğunu söyleyen Shah, herhangi birinde kesinti olması halinde yine de net bir fiyatın olduğunu ve vadelilerin ayarlanabileceğini söyledi. Bu durumda evrakların nereye gönderilmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olunması gerektiğini de ekledi. 

CME’nin mevcut durumda sunduğu Ethereum ve Bitcoin ürünlerine büyük bir talep söz konusu. Geride bıraktığımız hafta emtia borsasında micro BTC ve micro ETH vadeli işlemler açısından alternatifler sunulmaya başladı. Bu durum, traderlerin Bitcoin ya da Ethereum fiyatının 10 katı kadar artışla türevlerinin satın alınabileceği anlamı taşıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir