Bitcoin Ajandası

Coinbase Affiliate Programını ABD’de Durdurma Kararı Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Coinbase Affiliate Programını ABD’de Durdurma Kararı Aldı!

Coinbase Affiliate Programını ABD’de Durdurma Kararı Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dünyanın en önemli kripto para piyasalarından biri olan Coinbase affiliate programını ABD’de belli bir süre için durdurma kararı aldığını duyurdu. Şirket, protokolde davet yoluyla hesap oluşturan kullanıcılar vasıtasıyla komisyon elde etme imkânı sunan söz konusu programın durdurulma kararını e-posta üzerinden açıkladı.

Coinbase Affiliate Programı Piyasalar Nedeniyle Durduruldu

Coinbase Affiliate Programı Piyasalar Nedeniyle Durduruldu
Coinbase Affiliate Programı Piyasalar Nedeniyle Durduruldu

Şirket tarafından gönderilen e-postaya göre komisyon geliri sağlayan bu program 19 Temmuz Salı gününden itibaren ABD’de kullanılmayacak. Diğer yandan programın yeniden başlatılması için kesin bir tarih verilmezken, 2023 yılında başlatılması planlanıyor.

Açıklamalarında bu kararı verme konusunda son derece güçlük çektiklerini dile getiren şirket yetkilileri, piyasa şartları ve 2022’nin kalan sürecine yönelik izlenimleri sebebiyle programı destekleyemeyeceklerini belirtti.

İşten Çıkarımlar Başlamıştı

Kripto piyasalarında hakimiyetini sürdüren sert düşüş, borsaların işleyişini de büyük ölçüde etkilemiş gibi görünüyor. Sektörde pek çok borsa personellerini işten çıkarırken, Coinbase de o borsalar arasına dahil oldu. ABD’li şirket, geçtiğimiz ay tüm çalışanlarının neredeyse yüzde 18’ine tekabül eden 1100’den fazla çalışanının işine son verdiğini duyurdu.

Elde edilen bilgilere göre alınan karardan hemen öncesinde Coinbase, Haziran ayında influencer’lara verdiği komisyon ücretini zaten düşürmüştü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir