Bitcoin Ajandası

Coinbase Borsası Kullanıcılarını Uyardı: USDT’leri Değiştirin!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Coinbase Borsası Kullanıcılarını Uyardı: USDT’leri Değiştirin!

Coinbase Borsası Kullanıcılarını Uyardı: USDT’leri Değiştirin!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

ABD’nin en büyük şirketlerinden olan Coinbase borsası, Circle’in stabilcoin’i olan USDC’ye destek olmak amacıyla sıra dışı bir kampanyaya start verdi. Kullanıcılarını USDT’den USDC’ye geçmeye teşvik eden borsa, bu kapsamda gerçekleştirilen işlemlerden ücret almayacağını duyurdu.

Geçtiğimiz haftalarda Binance, USDC’yi desteklemeyi bırakarak tüm stabilcoin varlıklarını otomatik olarak kendi varlığı olan BUSD’e dönüştürmüştü. Circle’ın kurucu ortağı olan Coinbase de benzer bir hamlede bulundu.

Coinbase Borsası, Güvenilir Bir Stabilcoin Öneriyor

Coinbase Borsası, Güvenilir Bir Stabilcoin Öneriyor
Coinbase Borsası, Güvenilir Bir Stabilcoin Öneriyor

Coinbase borsası, güvenilir bir sabit para olarak değerlendirdiği USDC’ye geçmek isteyen müşterilerinden dönüşüm ücreti almayacağını ifade ediyor. Coinbase’in bu teşvikinin arkasında, Tether’in stabilcoin’inden uzaklaşması ve rezervleriyle alakalı mahkeme sürecinin olduğu düşünülüyor.

Konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri, geçtiğimiz günlerde yaşanan olayların sabit paraları tabiri caizse deneme tahtasına koyduğunu ve Coinbase’in güvenli bir yola geçmek istediğini belirtti. USDC’nin gerek repütasyonu gerekse güvenilir bir sabit para olduğunu düşündüklerini de ekledi.

FTX borsasının yaşadığı çöküşten günler sonra, Tether’in (USDT) stabilcoin’i değer kaybı yaşadı ve 0,93 dolardan işlem gördü. Birçok borsadaki işlem çifti şimdilerde 1 dolara geri dönerken, CoinGecko verilerine göre bazı borsalarda hala 0,99 dolardan işlem görüyor.

Binance USDC’yi Delist Etmişti

Diğer yandan hatırlanacağı üzere Binance, BUSD ve USDT haricindeki tüm stabilcoin’leri listesinden çıkarmıştı. Bu hamle, başta USDC olmak üzere birçok sabit para birimlerine darbe vurmuştu.

USDC ihraç eden Circle ile Coinbase’in yakın ilişkisi ve atılan bu adım, savaş cephelerini daha da sıkılaştıracak gibi görünüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir