Bitcoin Ajandası

Coinbase Borsası Personellerini İşten Çıkardı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Coinbase Borsası Personellerini İşten Çıkardı!

Coinbase Borsası Personellerini İşten Çıkardı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, FTX’te ortaya çıkan krizin derinleşmesi sürecinde bazı personellerinin işine son verdiğini açıkladı. Şirket yetkileri tarafından yapılan açıklamaya göre Coinbase borsasının 60’tan fazla personeli işten çıkarıldı.

ABD’nin en önemli kripto para borsalarından biri olan Coinbase, konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. 60’tan fazla personelinin işine son verdiğini dile getiren Coinbase borsası, bu işten çıkarımlarla borsanın daha verimli bir şekilde çalışma gerçekleştirebileceğini ifade etti.

Coinbase Borsası İşten Çıkarımları Sürdürüyor

Coinbase Borsası İşten Çıkarımları Sürdürüyor
Coinbase Borsası İşten Çıkarımları Sürdürüyor

Şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamalara göre, işten çıkarılan 60’tan fazla kişi için son derece cömert bir kıdem tazminatı verilecek.

Hatırlanacağı üzere ABD kripto şirketi 2022 Haziran döneminde 1100 personelini işten çıkarmıştı. Bununla beraber Coinbase, bu ayın başından itibaren ürün ekibini yeniden yapılandırırken, baş ürün sorumlusu da işten ayrıldı.

Diğer yandan son günlerde içerisinde bulunduğu krizle gündeme gelen FTX borsasında yaşanan gelişmeler, kripto para borsalarını da önemli ölçüde etkilemiş durumda. Binance ve Coinbase gibi sektörün öncü isimleri, FTX’in karşı karşıya olduğu sorunlarda herhangi bir payının olmadığını kanıtlama konusunda oldukça endişeli görünüyor.

Önceki gün Binance’ın FTX borsasını satın almaktan vazgeçmesinin ardından BTC fiyatı 16 bin dolar seviyesine kadar düşüş gösterdi. Bu durumun ardından bugün minimum düzeyde de olsa toparlama göstermeye başlayan BTC, dikkatleri üzerine topladı. Coinmarketcap verilerine göre haberin yazıldığı esnada Bitcoin fiyatı 17 bin 223 dolar bandında işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir