Bitcoin Ajandası

Coinbase Borsası SEC’in O Hareketine Tepki Gösterdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Coinbase Borsası SEC’in O Hareketine Tepki Gösterdi!

Coinbase Borsası SEC’in O Hareketine Tepki Gösterdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Coinbase borsası, SEC’in ABD Temyiz Mahkemesi’nde kendisine yöneltilen soruları cevaplamamasına tepki gösterdi.

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC), devam eden hukuki savaşın bir parçası olarak ABD Temyiz Mahkemesi’nde yöneltilen soruları cevaplamamasına tepki gösterdi. Mahkemeye teslim edilen 17 Haziran tarihli bir mektupta Coinbase’in şirket avukatları, SEC’i dilekçelerle alakalı olarak mahkemeye cevap vermediği için kınadı.

Coinbase Borsası ve SEC Arasındaki Gerginlik Sürüyor

Coinbase Borsası ve SEC Arasındaki Gerginlik Sürüyor
Coinbase Borsası ve SEC Arasındaki Gerginlik Sürüyor

Yaklaşık 2 hafta öncesinde Coinbase’e dava açtığını duyuran SEC, şimdilerdeyse kripto para borsalarıyla farklı konularda çatışıyor. ABD Temyiz Mahkemesi’nin SEC’e yönlendirdiği soruları cevaplaması nedeniyle düzenleyici kuruma tepki gösteren Coinbase, çeşitli açıklamalarda bulunarak gündeme geldi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase tarafından konuyla alakalı olarak yapılan açıklamada, mahkemenin dava açma konuyla farklı yerlerdeki eylemleri ve ifadeleri arasındaki keskin tutarsızlığı ele almasına hükmedildiğinde, kurumun hala doğrudan yanıt vermediği ifade edildi. Üstelik yanıt vermek yerine konuşma noktalarını tekrar ettiği de belirtildi.  

SEC Mahkeme Sürecine Dair Tepkide Bulundu

Bahsi geçen mektup, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’in kural koyma dilekçesine yanıt olması amacıyla 13 Haziran tarihindeki sunuma cevap olarak geldi. Bununla beraber dünyaca ünlü kripto para borsası Coinbase, düzenleyici kurumun mahkeme sürecinin ilerlemesiyle alakalı da tepki gösterdiğini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir