Bitcoin Ajandası

Coinbase, BUSD İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Coinbase, BUSD İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı!

Coinbase, BUSD İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Binance’e ait varlık olan BUSD için önemli bir karar aldı. Şirket, BUSD işlemlerini askıya alacağını duyurdu.

Son zamanlarda BUSD ile alakalı pek çok tartışma gündemde yer alıyor. Hatırlanacağı üzere Forbes teminatlarının taşındığına yönelik bir rapor yayımlanmasının ardından Binance bu durumu yalanladı.

13 Mart İtibariyle BUSD İşlemleri Askıya Alınacak

13 Mart İtibariyle BUSD İşlemleri Askıya Alınacak
13 Mart İtibariyle BUSD İşlemleri Askıya Alınacak

Coinbase borsası listeleme standartlarına sahip olmadığı gerekçesiyle BUSD işlemlerini 13 Mart’tan itibaren durduracak. Durdurma işlemi Coinbase.com, Coinbase Prime, Coinbase PRO ve Coinbase Exchange platformlarında geçerli olacak.

ABD merkezli kripto para borsası, Twitter üzerinden yapmış olduğu bir açıklamayla Coinbase’in listeleme standartlarına vakıf olmaması sebebiyle 13 Mart Pazartesi gününden itibariyle Binance USD varlıklarının ticaretinin askıya alınacağını ifade etti.

BUSD Artık Listeleme Standartlarını Karşılamıyor

Bir Coinbase yetkilisi konuya ilişkin açıklamada bulunarak, BUSD ticaretini askıya alma kararının şirketin dahili izleme ve inceleme süreçlerine dayandığını belirtti. Binance USD’yi incelerken artık listeleme standartlarını karşılayamadığını ve dolayısıyla askıya alınacağını da açıklamalarına ekledi.

Durdurma işlemi yukarıda bahsi geçen tüm platformlarda geçerli olurken, bu süreçte Coinbase kullanıcılarının varlıklarına erişebileceğini, dilediği zaman çekim yapabileceğini de belirtti.

Dünyanın en büyük ve en önemli kripto para borsası Binance, yaşadığı çeşitli sorunlarla gündemde yer alıyor. Bugünlerde ortaya atılan bir iddiaya göre ünlü borsa, BUSD teminat fonlarını 2022 yılında taşımıştı. Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan şirket yetkilileriyse bu durumu yalanladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir