Bitcoin Ajandası

Coinbase Enstitüsü Yeni Bir Rapor Açıkladı: Düşüşler Şaşırtıcı Değil!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Coinbase Enstitüsü Yeni Bir Rapor Açıkladı: Düşüşler Şaşırtıcı Değil!

Coinbase Enstitüsü Yeni Bir Rapor Açıkladı: Düşüşler Şaşırtıcı Değil!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Finansal konuşa zor bir süreçten geçen Coinbase, kripto para fiyatları ve gelecek değerleriyle alakalı yeni bir rapor yayınladı. Coinbase Enstitüsü tarafından yayınlanan bu raporda, sert düşüşler kripto paraların doğasının bir parçası olarak ifade edilirken, tarihi örneklerle kriptolar ve geleneksel varlıklar arasında kıyaslama yapıldı.

Coinbase Enstitüsü Önemli Bir Çalışma Gerçekleştirdi

Coinbase Enstitüsü Önemli Bir Çalışma Gerçekleştirdi
Coinbase Enstitüsü Önemli Bir Çalışma Gerçekleştirdi

Kripto borsası Coinbase, son zamanlarda personel sayısında azaltmaya giderken aynı zamanda işe alım sürecini durdurdu. Borsanın araştırma kolu Coinbase Enstitüsü, önemli bir çalışma gerçekleştirerek kripto piyasalarında takip ettiğimiz ayı piyasasını değerlendirdi.

Piyasalarda yaşanan değer kayıplarının geçmiş dönemlerde de benzer şekilde yaşandığı ifade edilen raporda, bu gibi durumlar için yapılan yorumların dahi değişmediği ifade edildi. Ayrıca kripto paraların geleneksel varlıklarla kıyaslandığında korelasyonun önemli bir artış gösterdiğine dikkat çekildi.

Bu Düşüş Tipik Ayı Piyasasını İfade Ediyor

Raporda yer alan bilgilere göre son 8 ay içerisinde totalde 2.9 trilyon dolar değere sahip olan kripto piyasası değeri, 1 trilyon doların altına geriledi. Esasında yaşanan bu düşüşün kripto piyasalarında alışılageldik bir durum olduğu ifade edildi. Yaklaşık olarak 12 yıldır totaldeki kripto piyasası değeri çeyreklik bazda 9 kez yüzde 20’nin üzerinde düşüş yaşadı. Söz konusu olan bu hareketlerin, tipik ayı piyasasında düşüşe işaret ettiği ifade edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir