Bitcoin Ajandası

Coinbase Haberi Isim Benzerligi Olan O Altcoini Ucurdu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Coinbase Haberi İsim Benzerliği Olan O Altcoin’i Uçurdu!

Coinbase Haberi İsim Benzerliği Olan O Altcoin’i Uçurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Coinbase’in yeni blok zinciri projesi olan BASE’i açıklamasının ardından yalnızca isim benzerliğine sahip olan bir token ciddi ölçüde değer kazandı. Elde edilen bilgilere göre Coinbase haberinden sonra Bade Protocol’ün yerel tokeni olan BASE Coin yüzde 385 değer artışı kaydetti.

Bilindiği üzere Coinbase borsası, kullanıcılarının merakla beklediği gizemli projesini açıkladı. Son günlerde bu projenin gizemini topluluğuna yayan borsa, dün akşam saatlerinde gündemde bomba etkisi yaratan açıklamada bulundu. Coinbase’in bu gizemli haberinde yeni bir blok zinciri ağı oluşturulduğu ifade edildi.

Base isminde yeni blok zinciri ağı kuracağını açıklayan borsa, bunun Ethereum katman2 ağı niteliğinde olacağını belirtti. Bu Coinbase haberinin ardından isim benzerliği gösteren bir altcoin, sadece birkaç saat içerisinde yüzde 385 değer kazandı.

Coinbase Haberi BASE Coin’e Yaradı

Coinbase Haberi BASE Coine Yaradi
Coinbase Haberi BASE Coin’e Yaradı

Dünyaca ünlü kripto para borsası, Optimism ile beraber yürüteceği bu projede Ethereum Katman-2 tabanlı bir blockchain ağı kuracağını ifade etmişti. Söz konusu projeye Base adı verilirken, daha hızlı ve güvenilir bir ağ kurmayı hedefleyen borsa, arka planda bir spekülasyona neden oldu.

Haberin yayımlanmasıyla beraber Base Protocol (BASE) adındaki bir kripto para birimi, birkaç saat içerisinde neredeyse 4 katı değer kazandı.

Haberin sosyal medyaya düştüğü esnada isim benzerliği olan fakat projeyle herhangi bir bilgisi bulunmayan BASE Coin fiyatı 2 dolardan 7 dolara kadar yükseldi. Fakat bu yükseliş, tokenin projeyle bir alakası olmadığının anlaşılmasıyla beraber yerini düşüşe bıraktı. Haberin yazıldığı esnada BASE Coin fiyatı 1,59 dolara kadar geriledi.

Bu yükseliş ve düşüş senaryosunda Coinbase borsasının haberindeki detay önemli bir rol oynadı. Borsa, kuracağı bu blok zinciri ağının herhangi bir kripto para birimi olmayacağını ifade etmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir