Bitcoin Ajandası

Coinbase Hisse Fiyatı Artış Gösterdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Coinbase Hisse Fiyatı Artış Gösterdi!

Coinbase Hisse Fiyatı Artış Gösterdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Dünyanın en önemli kripto para borsalarından olan Coinbase, 2023 yılının ilk çeyreklik dönemine ait verilerine açıkladı. Açıklanan bu verilere göre Coinbase hisse fiyatı yüzde 7,9 oranında artış gösterdi.

Coinbase Hisse Fiyatı Yüzde 7,9 Değer Kazandı

Coinbase Hisse Fiyatı Yüzde 7,9 Değer Kazandı
Coinbase Hisse Fiyatı Yüzde 7,9 Değer Kazandı

Kripto para piyasalarında uzun zamandır ön plana çıkan Coinbase, şimdilerde açıkladığı ilk 4 aylık raporuyla gündemde yer aldı. Piyasa beklentilerinin üzerinde seyreden veriler, şirketin hisse senedi olarak bilinen COİN’i de etkilemiş durumda. 2023’ün ilk 4 aylık sürecinde beklenenin üzerinde veriler açıklayan ünlü kripto para borsası, yatırımcılarını sevindirmiş, hisse sahiplerinin yüzünü güldürmüş gibi görünüyor. Raporun açıklanmasının ardından iplerin kontrolünü alan COİN, yüzde 7,9 oranında artış gösterdi. Böylelikle Coinbase hisse fiyatı da artış göstermiş oldu.

Şirketin Geliri Ciddi Ölçüde Arttı

Hatırlanacağı üzere şirketin 2022’nin son çeyreğinde açıkladığı net zararı 557 milyon dolardı. İlk çeyreklik dönemdeyse 79 milyon dolara kadar gerileme gösterirken, gelirdeki nispeten yüzde 22’lik yükseliş 736 milyon dolara ulaştı. Coinbase’in 4 Mayıs tarihli hissedar raporunda, ticaret açısından aldığı ücretlerde yüzde 66 gibi ciddi bir yükseliş kaydedilerek 22,3 milyon doları aştığı ifade edildi. Perakende yatırımcılardan elde edilen işlem gelirinin de yüzde 14,1 oranında artarak 352,1 milyon dolara ulaştığı kaydedildi.

Rapora genel olarak bakıldığında, işlemlerden elde edilen gelir çeyrek dönem baz alındığında yüzde 16 artış göstererek 375 milyon doları buldu fakat işlem hacimleri stabil bir seyir gösterdi. Staking işleminden elde edilen faiz geliri ile blok zinciri ödülleri, 2022’nin çeyreklik döneminden itibaren sırasıyla 240,8 milyon dolar ve 73,77 milyon dolara ulaşarak ciddi bir gelir sağladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir