Bitcoin Ajandası

Coinbase Hisseleri Düştü, Kullanıcı Sayısı Arttı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Coinbase Hisseleri Düştü, Kullanıcı Sayısı Arttı!

Coinbase Hisseleri Düştü, Kullanıcı Sayısı Arttı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

ABD’nin en büyük kripto para borsası olarak nitelendirilen Coinbase, yeniden gündeme geldi. Elde edilen bilgilere göre Coinbase hisseleri 33 dolara kadar düşerek tarihinin en dip seviyesine geriledi. Diğer yandan borsa, 2022 yılı içerisinde 19 milyon KYC işlemini tamamlamış kullanıcıyı bünyesine dahil etti. Şirketin son 1 yılda büyüme oranı %21.35 olurken, şirketin küresel piyasalardaki payı da bir önceki aya kıyasla %0,7 oranında artış gösterdi.

Coinbase müşterilerinin bu derece artış göstermesinin, SEC ile yaşanan ciddi sorunlar karşısında regülasyonlara büyük ölçüde bağlı kalması ve referansla hediye gibi yeni iş modellerine sahip olmasından kaynaklı olduğu düşünülüyor.

Coinbase Hisseleri Düştü Ama Kullanıcıları Arttı

Coinbase Hisseleri Düştü Ama Kullanıcıları Arttı
Coinbase Hisseleri Düştü Ama Kullanıcıları Arttı

Hatırlanacağı üzere 14 Nisan 2021 tarihinde Nasdaq’da listelenmeye başlayan Coinbase hisselerinin o günkü değeri 340 doları aşmıştı. Kripto paralarda yaşanan sert düşüş ve bununla beraber yaşanan sert ayı piyasası, birçok şirketi olduğu gibi Coinbase borsasını da etkiledi. Bu süreçte ciddi bir değer kaybı yaşayan Coinbase borsasının hisse değeri, şimdilerde 35 dolar civarında seyrediyor.

Diğer yandan borsa, Binance’da olduğunun aksine, USDT’den USDC’ye geçişi kolaylaştıran bir hamlede bulundu ve gerçekleştirilen değişikliklerle işlem maliyeti almayacağını duyurmuştu.

USDC ihraç eden Circle ile Coinbase arasındaki sıkı bağlar da kripto piyasalarının bilinen bir gerçek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir