Bitcoin Ajandası

Coinbase NFT Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT/Token
  4. »
  5. Coinbase NFT Nedir?

Coinbase NFT Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Coinbase NFT işte tam da bu girişimlerden biri. NFT’nin kendisi ayrı bir merak konusu olurken ilgi çekecek gibi görünüyor. Konu ile ilgili ciddi bir bilgi kaynağı bulunmamakla birlikte Coinbase platformu üzerinden edindiğimiz bilgileri aktarmaya çalışacağız.

NFT ortamı içinde pazar yeri girişimiyle isminden bahsettiren Coinbase, NFT tutkunlarını heyecanlandırdı. Coinbase NFT nedir diye merak edenler araştırmaya koyuldu. Merak edilenlere yanıt bulmaya çalışacağımız yazımıza başlayalım…

Coinbase NFT Nasıl Ortaya Çıktı?

Coinbase NFT Nasıl Ortaya Çıktı?
Coinbase NFT Nasıl Ortaya Çıktı?

NFT’nin geleneksel sanat dünyasını sarstığı biliniyor. Moda, oyun ve müzik gibi sektörler, mülkiyet biçimlerinin kilidini açmak için NFT’lerin gücünü kabul ediyor. Bir NFT oluşturmaya veya satın almaya çalışıldığında kullanıcı tecrübesine ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır.

Her geçen gün popülaritesi artan NFT platformunun karmaşık yapısı ve kullanıcıların izlemesi gereken yolları takip etmekte yaşadığı güçlükler Coinbase NFT kavramının ortaya çıkmasında birebir etkili olmuştur denilebilir.

Coinbase NFT nedir, diye sorulduğunda NFT’leri basmayı, satın almayı, sergilemeyi ve keşfetmeyi her zamankinden daha kolay hale getirecek bir eşler arası pazar yeri diyebiliriz.

Coinbase ile karmaşıklığı geri plana atan kullanıcı dostu arayüzler meydana getirilerek NFT’ler daha erişilebilir bir hal alıyor. Aynı zamanda sohbet ve keşif için yeni yollar açılarak sosyal özellikler eklenmiştir.

Coinbase NFT’de İşler Kolaylaşıyor mu?

Coinbase, bir NFT’nin oluşturulmasının karmaşık değil çok daha basit olması gerektiğini amaçlayarak yola çıkmıştır. Karmaşık olan her şeyin gelişmenin önünde bir engel olduğu gerekçesi ile basit bir kullanım sunar.

Hayal gücünü geliştiren eşler arası özellikli bir pazar yeri sunmayı vadediyor. Merkeziyetsiz özellikli bir pazarın üzerine kurulmuş olan sezgisel tasarımlı Coinbase NFT, sanat ve sanatçıyı ön plana çıkarmayı planlıyor.

Ayrıca en önemli parça kontroldür. Platformda, sanatçıların, merkeziyetsiz sözleşmeler ve veri şeffaflığı yolu ile kontrolü devam ettirmelerini daha pratik hale getirmek esastır. Tüm NFT’ler zincir üzerinde bulunur.

İlk lansman, kısa süre içinde planlanan çoklu zincir desteğiyle Ethereum tabanlı ERC-721 ve ERC-1155 standartlarını destekleyecek bir görünüme kavuşacak. Platform ile en iyi kullanıcı deneyimi sunulması hedeflenirken içerik oluşturucuların asla kilide alınmamasına dikkat edilecek.

Gelişen Topluluk

Alım satım, temel özellikleri olarak belirleniyor. Canlı, güvenli bir pazar üzerinden işlemler yapılacak. Sosyal katılım, Coinbase’in öne aldıkları arasında bulunuyor. Bağlantıları güçlendirerek üreticilerin, koleksiyonerlerin ve hayranların topluluk oluşturmasına yardımcı olma amacını güdüyor. İlgi alanlarına göre kişisel özet akışının düzenlenmesi söz konusu olacak. Profil içinde tüm NFT’ler tek bir alanda sergilenerek benzer düşünen hayran ve sanatçılarla bağlantı kurmayı sağlamak Coinbase’in hedefleri arasında.

Sanat Üretkenliğini Dijital Ekonomiye Yansıtmak

Dijital dünya içinde içerik oluşturucuların, ürettiklerine sahip olmaları, bunların kontrolünü sağlamaları ve bunlardan yüzde yüz kâr elde edebilmeleri evrensel bir boyuta ulaşmadı.

Coinbase NFT ile amaçlanan, herkesin sanatsal üretimlerinden yarar sağlar hale gelmesini sağlamaktır.

Coinbase NFT’yi Süreç Belirleyecek

Coinbase NFT’yi Süreç Belirleyecek
Coinbase NFT’yi Süreç Belirleyecek

Şu an için ilgili merakımızı tamamını giderebilecek bir bilgi sahibi değiliz. Platformun kullanılmaya başlanması ile bunların ortaya çıkacağı biliniyor.

Kullanıcıları neler bekliyor ve kullanım konusunda nasıl bir avantaj sağlayacak? Bu gibi soruların cevabını bulmak için biraz zamana ihtiyaç bulunuyor.

Bekleme Listesine 1 Milyon Kayıt

Coinbase Ürün ve Ekosistemden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sanchan Saxena’nın açıklamaları ile kripto gündemine flaş haber olarak düşen Coinbase NFT ile ilgili geniş bilgiler henüz kamuoyu ile paylaşılmadı.

Coinbase Global’ın NFT pazar yeri kararı sonrasında yatırımcıların yoğun bir kayıt başvurusu başladı.  Platformun bekleme listesine ilk gün için yapılan kayıt sayısı milyonu geçti. Bazı kullanıcıların birden fazla kayıt yaptırdığı bilinse de ciddi bir ilgi görmesi dikkat çekti.

Pazar Yeri

Popülerliği gittikçe artan NFT içinde Coinbase NFT’nin de ses getirme ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor. En son FTX, Ethereum ve Solana blok zincirleri vasıtası ile kullanıcıların NFT’leri çapraz zincir ticareti yapmasına imkan sağlayan NFT pazarını başlatmıştı. Coinbase’in NFT girişiminin ayrıntılarının ise kısa bir süre içinde netleşmesi bekleniyor.

NFT’nin yaygınlığı arttıkça diğer kripto girişimlerin de planlarında gelişmeler yaşanması kaçınılmaz olabilir. NFT içindekibaşarısı için bir öngörüde bulunmak doğru olmayacaktır. Ancak platformun iddialı girişini vurgulamamızda yarar bulunuyor.

NFT Gelişimi

NFT ortamında sanat eserlerinin ve kişisel yeteneğe dayalı üretimlerin alım satımının yapılması dijital bir zemin üzerinde mümkün olurken değişik girişimlerin, ortama dair çalışmaları da ilgi konusu oluyor.

En son açıklanan Coinbase NFT çalışması, NFT için tasarlanmış önemli bir girişim olarak tahmin ediliyor. Kullanıcıların ve başka yatırımcıların merakının tam manasıyla giderilmesi için Coinbase NFT’nin işlerlik kazanması gerekecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir