Bitcoin Ajandası

Coinbase Prime’de Artık MATIC Stake Edilebilecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Coinbase Prime’de Artık MATIC Stake Edilebilecek!

Coinbase Prime’de Artık MATIC Stake Edilebilecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Dünyaca ünlü kripto para borsalarından olan Coinbase Prime, yatırımcıları sevindirecek bir haber verdi. Açıklama yapan şirket yetkilileri, protokolün artık MATIC staking işlemlerini desteklediğini dile getirdi.

ABD’deki en önemli kripto para borsasının aracılık protokolü olarak bilinen Coinbase Prime, Polygon’un kendi kripto para birimi MATIC’in staking işlemlerini desteklemeye başladı.

Coinbase Prime, MATIC Stakingini Destekliyor

Coinbase Prime, MATIC Stakingini Destekliyor
Coinbase Prime, MATIC Stakingini Destekliyor

Polygon’un yerel tokeni MATIC, CoinGecko tarafından elde edilen verilere göre 7,9 milyar dolar piyasaya değerine sahip olmasıyla, kripto endüstrisinin en büyük 10’uncu varlığı olma konumunu koruyor. Üstelik Coinmarketcap verilerine göre MATIC fiyatı haberin yazıldığı esnada 0,8833 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Diğer yandan şirket, kendisi adına bir dönem noktası olarak değerlendirdiği Sistem ve Organizasyon Kontrolü (SOC) sertifikası aldı. Şirketlerin bu türden tasdik raporlarına sahip olabilmesi için son derece sıkı olan güvenlik ve gözetim standartlarına uyum sağlaması gerekmektedir.

Protokol Çeşitli Varlıkları da Destekliyor

Geçtiğimiz dönemlerde de ETH staking işlemlerini desteklemeye başlayan aracılık platformu, geçtiğimiz çarşamba günü de NEAR staking işlemlerini başlattı. Tüm bunların dışında elde edilen bilgilere göre platform, Solana ağının yerel tokeni SOL, Polkadot ağının kripto para birimi DOT ve bunun gibi çeşitli dijital varlıkları da destekliyor.

Dünyanın en önemli kripto borsalarından olan Coinbase, aracılık platformu olan prime’ı ilk olarak 2020 Mart döneminde piyasaya sundu. Bu gelişme, şirketin kurumsal kripto komisyon şirketi Tagomi’yi kendi bünyesine dahil etmesinin ardından gerçekleşti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir