Coinbase PRO’da Gerçekleşen BTC Çıkışları Neyi İşaret Ediyor?

Coinbase PRO’da Gerçekleşen BTC Çıkışları Neyi İşaret Ediyor?

Haberler
Mart 27, 2021 tarafından Esra Yılmaz
38
Bitcoin’İn fiyatı, son günlerde yaşadığı dalgalı hareketlerin ardından hala belirsizliğini korurken, son olarak 60 bin doların üzerindeki direnci aşamaması da tartışma konusu olmaya devam ediyor.
2

Kripto paralar arasında en değerli dijital varlık olan Bitcoin, son olarak geçtiğimiz günlerde 60 bin doların üzerine çıkmayı denese de uzun süreli barınamamış ve önemli bir gerileme yaşamıştı. Hafta içerisinde 50 bin dolara kadar gerileyen ve 10 bin dolarlık değer kaybı yaşayan Bitcoin ile ilgili merak edilenler artarken, bir yandan da Coinbase Pro’da meydana gelen büyük BTC çıkışının neye işaret ettiği inceleniyor.

1 2
Coinbase PRO’da Gerçekleşen BTC Çıkışları Neyi İşaret Ediyor?

Arzda Genel Eksiklik Var

Uzmanlar ve analistler, konuyla ilgili olarak Bitcoin’in arz konusunda bazı genel eksiklikler barındırdığını dile getiriyor. Bununla beraber talep ile beraber, daha önce çok kez trend olan Bitcoin’in tekrardan sıçramasına olanak tanıyacak. Fakat bu sıçrama beklentisinin yanı sıra yükseliş trendinin tarihi bir zirveye ulaşıp ulaşamayacağı konusunda kararsızlıklar yaratıyor.

2017’ye Göre İki Kat Daha Değerli

Bitcoin’in Coinbase Pro’daki çıkışlar sebebi ile akıllarda soru işareti yaratmasına rağmen, birçok kişi, şimdiye kadarki en önemli yükseliş sinyali olarak iddialı söylemlerde bulunuyor. Şu anda Bitcoin 2017 yılında görmüş olduğu zirveye göre 10 bin dolarlık değer kaybına rağmen iki kat daha yüksek durumda yer alıyor. Analist Joseph Young, Coinbase üzerinde meydana gelen bu büyük çıkışın da sıçramaya sebep olduğu ile ilgili düşüncesini dile getiriyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle