Bitcoin Ajandası

Coinbase’de İnsider Trading Alarmı! Listeleme Öncesi 400 Binlik Alım Dikkat Çekti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Coinbase’de İnsider Trading Alarmı! Listeleme Öncesi 400 Binlik Alım Dikkat Çekti!

Coinbase’de İnsider Trading Alarmı! Listeleme Öncesi 400 Binlik Alım Dikkat Çekti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

İnsider Trading Söz Konusu Olabilir mi?

İnsider Trading Söz Konusu Olabilir mi?
İnsider Trading Söz Konusu Olabilir mi?

Haftasonu bir ETH cüzdanı, Coinbase’in listelemek amacıyla incelemede bulunduğu tokenlerden 400 bin dolar değerinde alım gerçekleştirdi. Cüzdan sahibinin bu alımı Coinbase açıklamasından hemen önce gerçekleştirmesi akıllarda insider trading olup olmadığı sorusuna neden oldu. Üstelik bu süreçte söz konusu tokenlerin değeri yaklaşık yüzde 42 oranında artış gösterdi. Piyasalara damga vuran bu bilgiyi 650 bini aşkın takipçiye sahip olan “Cobie” rumuzlu bir Twitter kullanıcısı verdi.

Bu Alımdan Yüzde 42 Kâr Sağladı

Bu alımda en dikkat çeken nokta ise cüzdan sahibinin bu token alımını Coinbase açıklamasının 3 dk öncesinde gerçekleştirmiş olması oldu. Üstelik satın alınan tokenlerin yalnızca Coinbase tarafından açıklanan tokenlerden oluşması da ayrı bir merak uyandırırken, kullanıcının bu listelemeden daha önce haberi olduğu düşüncesine neden oldu. ETH cüzdan sahibi aynı zamanda 400 bin dolar değerindeki bu alımından önemli ölçüde kâr elde etmeyi de başardı. Alımdan sonra tokenlerin değeri 572 bin dolara ulaşırken, cüzdan sahibinin kar oranı yüzde 42’yi buldu.

Benzer Bir Olaya OpenSea’de de Rastlanmıştı

Hatırlanacağı üzere bu türden bir olay daha önce Opensea’de de yaşanmış ve piyasaya damga vurmuştu. Üstelik bu olayda ürün yöneticisi Nate Chastain hakkında NFT’lerden bazılarının herkese açık bir hale getirilmeden önce bilgi sahibi olduğu ve fiyat konusunda manipülasyonlarda bulunduğu suçlamasında bulunulmuştu. Bu iddiaların ardından ürün yönetici istifa etmiş, NFT platformu da yaşanan bu durumun doğruluğunu beyan etmişti. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir