Bitcoin Ajandası

Çok Fazla Balina Borsalara Bitcoin Gönderiyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Çok Fazla Balina Borsalara Bitcoin Gönderiyor!

Çok Fazla Balina Borsalara Bitcoin Gönderiyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Mayıs ayında sonlarından şu ana kadar yaşanan bir düşüş halinde olan en büyük kripto para biriminde oluşan son hareketleri sonucunda çok fazla balina harekete geçti.

Dünyaca bilinen, kripto para borsaları aynı süreklilikle çok fazla Bitcoin (BTC) gönderiminin olduğunu bildirerek BTC’nin ayı piyasasına girdiğini onayladı ve bu sürede çok fazla balina devreye girdi. Yakın bir zamanda paylaştığı tweet’inde analiz platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, “Balina Kapitülasyon Endeksi” olarak ürettiği grafikle dikkatleri üzerine topladı.

Çok Fazla Balina Borsalara Bitcoin Gönderiyor!
Çok Fazla Balina Borsalara Bitcoin Gönderiyor!

Çok Fazla Balina Hareketine Göre Ki: Düşüş eğiliminin Süresi Uzun Sürmez

Analizine sürdüren Ki, kısa vade içerisinde Bitcoin’de düşüşte kalma yaşayarak, bir getiri sağlamayabileceğini açıklayarak “Açık olmak gerekirse, BTC’de düşüş eğilimimin uzun sürmemesini bekliyorum (belki sadece birkaç hafta), çünkü piyasa uzun vadede arz/talep açısından iyi görünüyor,” diye ekledi. “Bu yüzden, BTC bitti demiyorum, beni yanlış anlamayın,” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’de Son Düşüş

Bitcoin’in son düşüş yaşandığında göze alınan CryptoQuant CEO’su haklı çıkabilir ve bugün 15:30 civarında öncü kripto para birimi, 29.411 dolar seviyelerine kadar düştü gördü. 2021’in Ocak ayından bu yana görmediği seviyeleri gördü. Son 24 saatte yüzde 8.1 oranında değer kaybetmiş olan BTC, yazım anında da 29.915 dolardan el değişimine uğradı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir