Bitcoin Ajandası

ConsenSys, Kullanıcı Verileriyle Alakalı Önemli Bir Açıklama Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ConsenSys, Kullanıcı Verileriyle Alakalı Önemli Bir Açıklama Yaptı!

ConsenSys, Kullanıcı Verileriyle Alakalı Önemli Bir Açıklama Yaptı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Ethereum yazılım şirketi ConsenSys, kullanıcı verilerine ilişkin önemli bir açıklamada bulundu. Infura’yı Metamask cüzdanında bir tür RPC aracı olarak kullanan şirket, kullanıcıların verilerini topladığını söyledi.

Konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulunan şirket, kullanıcıların IP adresleri ve cüzdan bilgileri gibi çeşitli verilerini topladığını dile getirdi. The Merge’te önemli bir yere sahip olan ConsenSys’nın yaptığı bu açıklama, Twitter’da büyük yankı uyandırdı.

ConsenSys Önemli Kullanıcı Verilerini Topluyor

ConsenSys Önemli Kullanıcı Verilerini Topluyor
ConsenSys Önemli Kullanıcı Verilerini Topluyor

Ethereum birleşmesinde rol alan isimlerden biri olan şirket, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bu açıklamada ayrıca zincir üstü cüzdan hizmeti sunan Metamask’a yönelik olarak kullanıcı bilgilerinin toplandığını da dile getirdi.

Şirketin bu açıklaması, merkezi olmayan borsa UniSwap’ın, gizlilik politikasında eşdeğer bir güncelleme yapmasından birkaç gün sonra geldi. Şirket, diğer kullanıcıların bazı bilgileriyle beraber iletişim ve profil bilgileri gibi kullanıcı verilerine yönelik bazı bilgileri topladığından da bahsetti.

Şirket, dijital kripto cüzdanı Metamask’ın mevcut uzaktan prosedür çağrısı sağlayıcısı olan Infura’dan faydalanırken, bu sağlayıcının işlemler adına kullanıcıların IP adresleri ve Ethereum cüzdan adreslerini de alacağını belirtti. Kullanıcılardan herhangi birinin ağ üzerinde farklı bir prosedür çağrısı sağlayıcısına geçmesi durumunda söz konusu verilerin toplanması mümkün olmayacak.

Gerçekleştirilen bu açıklamanın ardından kripto yatırımcıları, Twitter’da yapılan son güncellemeyle kripto sektörünün en önemli yapı taşlarından olan gizliliği işgal ettiği konusundaki memnuniyetsizliklerini dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir