Bitcoin Ajandası

ConsenSys Web3 Yatirimlarina Devam Ediyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ConsenSys, Web3 Yatırımlarına Devam Ediyor!

ConsenSys, Web3 Yatırımlarına Devam Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Kripto para ve blok zinciri alanında faaliyet gösteren şirketler yönünü web3 alanına çevirdi. Elde edilen bilgilere göre ConsenSys, web3 yatırımları kapsamında Hal’i satın aldı.

Bir blok zinciri şirketi olarak faaliyet gösteren ConsenSys, web3 hakimiyetini geliştirebilmek adına Hal’i bünyesine kattı. Hal, kullanıcı dostu olan kolay bir blok zinciri aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Web3 Yatırımları Kapsamında Hal’i Satın Aldı

Web3 Yatirimlari Kapsaminda Hali Satin Aldi
Web3 Yatırımları Kapsamında Hal’i Satın Aldı

Ethereum geliştirme şirketi olarak da bilinen ConsenSys, blok zinciri verilerini inceleyen ve kullanıcıların yönetim, ticaret oylamaları gibi hizmetler sunan Hal’i satın aldı. Tüm bunların yanı sıra blok zinciri aracı olarak da bilinen Hal, şirketlerin vergi uyumluluğu konusunda da faaliyet gösteriyor.

ConsenSys tarafından gerçekleştirilen bu satın almayla beraber şirket bünyesine 10 Hal personeli de dahil olacak. Ek olarak satın alma sonrasında şirket daha fazla veriyi elde edebilirken, bu sayede kendi altyapısını da güçlendirme fırsatı yakalamış olacak.

Infura’nın kurucu ortaklarından EG Galano satın almanın sonrasında, yeni bir internet dönemi geliştirmenin zamanı geldiğini belirtti. Bununla beraber konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Galano, son yıllarda daha düşük kod kullanmayı ve hatta kod tipi araçları kullanmamayı hedefleyen fakat geliştiricilerin tipik olarak aynı işleve sahip yeni oluşturucu çeşidi geliştirebildiğine de şahit olduklarını ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir